Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 57 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Dvě zajímavosti z již hotového SM 10/2005
Posted on Friday, 23. September 2005 @ 09:30:00 CEST od David_Pazdera

Články Svého času takzvaná tradiční, nyní řekněme jednoduše upoutávka na nejnovější Střelecký magazín. Jak to vypadá, předpředposlední samostatný v pořadí.

Začněme upoutávkami. Na prvním místě bych zmínil materiál pro milovníky velkého moderního BUM, který nese název „Léto zlomených zápěstí aneb test vysokovýkonných revolverů“ a na své autorské konto si ho připsal Martin Helebrant. Ten po delším chystání připravil, uskutečnil a nyní i popsal komparační postřílení z několika opravdu velkorážových revolverů, včetně nejnovějšího „smiťáka“ v ráži .500 Smith & Wesson Magnum. Textu s mnoha tabulkami bylo požehnaně, fotek jakbysmet (žijeme přece v čase digitálů), takže redakce musela v zájmu vyvážení obsahu přistoupit k rozdělení článku. V tomto čísle tedy číhají víceméně zahřívací čtyři stránky, příště dojezd. Mimochodem se střílelo i z revolveru Dan Wesson v ráži .357 Maximum, o kterém jeho majitel připravil zajímavý samostatný článek. Ale ten bude muset chvilku počkat, neboť takhle by bylo skutečně přerevolverováno.

Upoutávka druhá: Překladový materiál významného britského autora Gordona Bruce „Kapesní pistole Roth“. Řeč je o unikátní kapesní bambitce formy Roth ráže 6,65 mm odvozené z rakousko-uherského armádního modelu M. 7. Ti, kdo mají možnost sledovat zahraniční odborný tisk, si jistě vzpomenou, že před nějakou dobou o jednom kousku s velkou slávou a barevnými fotkami psali v DWJ – konkrétně šlo o výrobní číslo 3 a psalo se o něm v č. 3/2002. Jaká náhodička. Gordonův článek pro změnu pojednává o pistolce s výrobním číslem 1 a původně vyšel v ročence Waffen Digest 2004 (a možná taky už dřív někde jinde, tím si nejsem jistý). Do Střeleckého magazínu se překládalo z anglického originálu poskytnutého přímo autorem. Výsledek se vešel na 4 strany s hromádkou sice černobílých, ale hezkých fotek plus nějaké ty pérovky z patentů.

Jsem vskutku zvědav, co Gordon řekne na finální český honorář – odtud se zřejmě bude odvíjet případná další spolupráce. Když už o tom hovoříme, Gordon je jako překladový autor v poslední době na roztrhání, zájem o něj mají nejen v Česku, ale i v Rusku! A ještě perlička: Gordon Bruce právě dokončuje životopisný materiál o Františku Myškovi. Jak sám uvádí, má k dispozici mimo jiné informace přímo od Myšky, který mu je prý svého času poslal. Zajímavé. Co z toho asi vznikne?

A tak jsme pomalu došli až k horké kaši. Ale co, vždyť už o ní štěbetají ptáci široko daleko po domácích i zahraničních luzích a hájích, tak proč to neříci zcela otevřeně: samostatný Střelecký magazín tímto ročníkem končí a od Nového roku se přesouvá do nitra nově koncipované Střelecké revue. Jak to bude prakticky probíhat, co to přinese předplatitelům, inzerentům a potažmo čtenářům jako takovým, to vše stále ještě zůstává hudbou sfér, na něž já zatím nedosáhnu.

Takže to pro tentokrát uzavřeme konstatováním, že SM 10/2005 by měl podle harmonogramu vyjít 26. září 2005, tedy již toto pondělí.Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· GNU Project
· PHP HomePage
· KDE
· Více o Články
· Novinky od David_Pazdera


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt