Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 76 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecký magazín 12/2001
Posted on Sunday, 02. December 2001 @ 08:00:00 CET od Jan_Tetřev

Články Nejnovější číslo přináší opět řadu zajímavých článků.

U tohoto čísla Střeleckého magazínu trošku změníme zaběhaná pravidla. Já (Jan Tetřev) napíši hlavní text a David Pazdera posléze doplní, co uzná za vhodné. Samozřejmě uvítáme též názory našich čtenářů na toto číslo SM, ale i celkově na tento časopis. Ke konci roku se bilancuje, tak proč nebilancovat společně.

Na titulní straně jsou na snímku Petra Packana útočné pušky M16. Váže se k článku uvnitř čísla.

Medailonek ing.Zdeňka Faktora

Hned na straně 4 je medailonek ing.Zdeňka Faktora. Pan šéfredaktor Střeleckého magazínu odchází do penze. Nevím, co k tomu dodat, snad jen tolik, že až budu do penze odcházet já, chtěl bych mít za sebou alespoň čtvrtinu dobré práce, která je za ing.Faktorem. A to je jasné, že s odchodem do penze tato práce rozhodně nekončí.

Jubilejní Incheba

Podrobnou zprávu o výstavě Lovecké a sportovní zbraně přináší Martin Helebrant na 5 stranách. Kdo nebyl, dozví se zde o co přišel. Kdo byl, zjistí stejně jako já, co všechno přehlédl. Konstatuje se zastavení sestupného trendu posledních ročníků výstavy a posun vpřed. Rozhodně doporučuji přečíst si alespoň závěrečné zamyšlení nad výstavou.

Útočná puška M16

Zbraní, kterou zná spolu s Kalašnikovem každý, kdo jen trošku zakopne o moderní válečné konflikty, se v první části rozsáhlejšího materiálu zabývá Martin Helebrant. První část je věnována technickému popisu zbraně. Spletitá historie jejího vzniku přijde.

Nové revolvery Ruger

Ruger Vaquero v ráži 45 Long Colt a lovecký New Model Super Blackhawk Hunter stručně představuje na jedné straně -dp-.

Granátomety Wehrmachtu

Druhá a závěrečná část nesporně zajímavého článku pojednává o gratátometu GG/P40 a granátometech, určených pro útočné a samonabíjecí pušky. Rozsah 1,5 strany, autor Daniel Řehák.

Pistole pro mladého Bonda. Walther P 22.

Článek představuje nového německého "plasťáka" pro rekreační střelbu. Hodnocení vyznívá celkem pozitivně. Autor Martin Helebrant, rozsah 3 strany.

Výroba pistole P 39(t)

Dokončení rozsáhlého a původního materiálu J.Skramoušského se zabývá převážně cenových záležitostí a výrobou náhradních dílů.

Italský kulomet Breda mod.1937

Ve druhé části článku Jiřího Fencla najdeme dokončení technického popisu, údaje o zařazení kulometu a také zajímavé informace o jeho výrobci z italské Brescie. Dvě strany.

Sylvestr Krnka a přechod k zadovkám v habsburské armádě.

Předposlední část velmi zajímavého příspěvku Davida Pazdery k nevyčerpatelnému tématu Krnků. Většina článku je věnována činnosti Sylvestra Krnky v kritickém roce 1866. Autor se snaží oddělovat legendy Krnkových životopisců od skutečnosti mnohdy poněkud šedivější a dochází k zajímavým poznatkům. Pro mne jako ortodoxního staromilce nejzajímavější článek v tomto čísle.
Ještě dodám, že na konkurenčně spřátelené stránce Jana Balcara byl publikován zajímavý polemický materiál k tématice obou Krnků.

Radom VIS wz.35

V rubrice Test oldtimeru je jednak stručná historie této zbraně a také zkušenosti ze střelby s ní. Dvě strany, autor (mc).

Mobilizace 1938 aneb osobní výzbroj našich vojáků

Třetí díl studie Vladimíra Karlického na žhavé téma. Tentokrát jde především o pistole a význam exportu. Pro mne další článek, který si přečtu více než pozorně.

Revolver pro zeměbranu (Gasser)

Tradiční fotka na středové dvojstraně tentokrát k jednomu v podstatě nouzovému, ale zajímavému revolveru.

Bizarnosti podle katalogu

Podivné nožířské variace z katalogu pardubické firmy Parfilex přináší na dvou stranách -zf- . Upozorním na dýku v hřebenu nebo rtěnkový nůž.

Nové ráže nábojů

Další pokračování seriálu. tentokrát 480 Ruger, 380 Whisper, 38 Casull, 224 High Velocity, 475 Linebaugh a 500 Linebaugh. Dvě strany, autor J.Hýkel.

Pěchotní výzbroj v Afghánistánu

Nejen o výzbroji, ale taky o afghánské občanské válce posledních desetiletí na třech stranách Martin Koller. Shrnul bych to asi tím, že v této zemi se v posledních desetiletích válčilo vším, čím se válčit dalo a co dodali "sponzoři", kteří se dnes diví, do jakých rukou to ty své flintičky dávali.

Jubilejní výstava nožů v Příbrami

Tradiční výstava, tradiční reportáž ve formě telefonního seznamu. Jenomže nevím, jak jinak by se to mělo dělat. Dvě strany, autor Pavel Klozík. Že by u tohoto autora nastal návrat do Střeleckého magazínu? Nedávno to vypadalo na rozchod od stolu i lože. Uvidíme.

Čeští nožíři v Atlantě

Pánové Jan Slezák a Lubomír Maďarič měli na prestižní výstavě úspěch, tak o něm nezapomněli pod autorskou zkratkou -LM- informovat tisk.
Opět dodávám, že je těch nožů v poslední době nějak moc. Nožíři, nožíři, nožířské výstavy. Copak nemáme puškaře?

Přehled obsahu ročníku 2001

Dobrá pomůcka pro snadnější orientaci ve starších číslech.
Pravidelné rubriky bez problémů pokračují, v té demontážní je pistole Stock. Na poslední straně obálky řez pistolí Frommer Stop. A na předposlední? Nože.

Takže zase číslo SM, plné zajímavých článků. Do nového roku chci tomuto časopisu popřát pilnou a nápaditou redakci (kterou má), zdraví v lidech i financích (to doufám má taky) a spokojené, zvědavé čtenáře, kterých nikdy není dost.


Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· SETI Institute
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt