Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 77 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecká revue 12/2001
Posted on Thursday, 13. December 2001 @ 08:00:00 CET od Jan_Tetřev

Články Obsah prosincového čísla, které se mi velice líbilo.

Dvanácté letošní číslo Střelecké revue jsem díky redakci dostal celkem včas, takže vás mohu stručně informovat o jeho obsahu. David Pazdera pak doplní své připomínky kurzívou.

Na titulní straně je maličký obrázek brněnské pistole ZPT 01 a velký obrázek slovenského samopalu LAUGO.

Velký den

Na druhé straně obálky hodnotí redakce velmi pozitivně Den Střelecké revue v Plzni. Jsem moc rád, že se v tomto hodnocení s redakcí shodneme. Mně se taky moc líbil.

Zbraň 20.století

Na dvojstraně je uvedena nová čtenářská anketa o Zbraň 20. století. Hlasování čtenářů bude v jednotlivých kategoriích probíhat celý příští rok a ceny, které jsou zde vyobrazeny, vypadají dost dobře!

Zbraně na Výstavišti

Čtyřstránkový materiál popisuje snad vše zajímavé z letošní výstavy Lovecké a sportovní zbraně, čili z Incheby. Autorství je kolektivní-pánové Šafhauser, Liška a Chludil.

Brno Arms ZPT 01

Své dojmy z brněnského plasťáku popisuje na dvou stranách -IL-
Pistoli hodnotí dosti pozitivně.

Český ladič v Kanadě

O Kanaďanovi českého původu Josefu Dlaskovi, který se v nové vlasti rozhodně neztratil a do staré vlasti nezapomněl cestu, informuje na dvou stranách Ivan Chludil.

Smith Wesson 4506 a 4566

Na dalších dvou stranách informuje Pavel Klozík o dvou celoocelových pětačtyřicíctkách od známé americké firmy, která si v poslední době nevede tak úplně dobře.

Ruční dělo

Kdo by neznal americkou firmu Magnum Research. V tomto článku se dozvíme nejen o tom, že distribuuje pistole Desert Eagle v americe, ale hlavně že vyrábí revolvery BFR (Biggest fines revolver-skutečně skromný název). Takže zde píší o velkých revolverech na výkonné náboje.

XXVI plenární zasedání CIP

Trochu opožděná (opoždění je rozumně zdůvodněno)ale podrobná zpráva o brněnském zasedání Mezinárodní stálé komise pro zkoušky ručních palných zbraní(CIP). Jak se zdá, naše zkušebna má v zahraničí dobrý zvuk. Dvě strany.

9 mm Browning krátký

O známém náboji na jedné straně Václav Malimánek.

Hunter Cross

Povídání o pistolové kuši, pocházející zřejmě z USA. Na jedné straně, autor -r-

Elektronika na lovu

Jak nemám elektroniku v přírodě rád, tak toto téma mi nevadí. Zde jsou na tapetě dalekohledy.

Bezhlučné granátomety

Ano, nemýlíte se, je to tak. Samozřejmě výbuch granátu utlumit nelze, zato výstřel, jímž dojde k jeho vymetení z granátometu ano. O granátometech ruských (sovětských) Specnaz informuje na jedné straně Daniel Řehák.

LAUGO-PDW ze Slovenska

Velmi zajímavý článek o slovenském samopalu, vytvořeném více méně amatéry, ale na profesionální úrovni. Rozhodně stojí za přečtení. Z mého hlediska jeden z nejzajímavějších článků čísla. Dvě strany, autor Přemysl Liška.

Parabellum story

Tak tento Sešit Střelecké revue číslo 15 má velice atraktivní téma. Kdo někdy nezatoužil mít tuto pistoli, vystřelit si? Pistole, která pomáhala psát dějiny dvou světových válek, pistole, k níž se odborný tisk stále vrací, ikdyž je už beznadějně překonaná. Možná právě proto.
Téma je atraktivní a zárukou kvality je i jméno autora Jana Balcara. Tento sešit má totiž pouze jednoho autora a není kolektivním dílem.
Pro mne jako člověka nepistolového je tento sešit přehlednou studnicí informací k danému tématu.

Odsuvné uzamčené blokové závěry

Pokračování seriálu o závěrech od Ivana Chludila je sice určeno mladým čtenářům, ale není od věci tento seriál sledovat i když se již holíte.

Ohlasy, názory, informace

Tak tuto pravidelnou rubriku tentokrát celou obsadil Ivan Šafhauser. Tématem je jednak návrh českého zbrojního zákona, ale hlavně návrh zákona německého. Míra jeho pitomosti německého návrhu(soukmenovci prominou)je výrazně nad úrovní výplodu Grossova týmu. Tohle fakt stojí za přečtení.

Vášeň na celý život

Jednostránkový článek je medailonkem pana Petra Kopeckého. Sběratele, sportovního střelce z předovek, organizátora, konzervátora a hlavně dobrého člověka z Trutnova. Autor Jan J.Vaněk.

Britské revolvery. Enfield poprvé.

Pokračování seriálu o britských revolverech mi přineslo kromě jiného informaci, že sto let před tím, než Angličané začali v Enfieldu vyrábět zbraně pro armádu, vysázeli v okolí ořechy, aby bylo dřevo na pažby. Jinak je to samozřejmě o revolverech. Jedna strana, autor -erl-

Norská armádní pistole M/1914 (Kongsberg)

Další pokračování encyklopedie pistolí od Jana Balcara. Dvě strany.

Dále v čísle najdete zprávu o návštěvě Studijní sbírky Spolkového úřadu pro zbrojní techniku v Koblenci, informaci o nesmírně zajímavé a primitivní brokovnici, vyráběné v USA pro filipínské partyzány, o ruské pušce Tigr, dále je zde rozsáhlý věcný rejstřík ročníku 2001 a na obálce vzadu péefko.

Dvanácté číslo SR se mi líbilo převelice, tradičně pestré, plné zajímavých informací. Přejme redakci i nám čtenářům, aby takto povedených čísel bylo i v příštím roce co nejvíc, ať nám pěkně pravidelně přibývají a třeba i tloustnou.

Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· GNU Project
· PHP HomePage
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt