Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 90 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecká revue 5/2008
Posted on Monday, 26. May 2008 @ 00:00:00 CEST od Jan_Tetřev

Články Přinášíme vám přehled obsahu letošního pátého čísla Střelecké revue. Na titulní straně najdeme velmi pěkný obrázek pistole Ruger KBSR9 a také malinkatý obrázek jedné pistole Parabellum v ráži 45 ACP.

Kulovnice pro prezidenta

Jedna stránka Přemysla Lišky o tom, že americký prezident dostal od Mirka Topolánka zdobenou a individuálně upravovanou kulovnici z České zbrojovky.

IWA 2008

Přemysl Liška stručně o zahájení letošního Norimberka, o statistice této výstavy, o německém zbrojním zákonu a české účasti. Jedna stránka.

Nové pistole a revolvery na IWA 2008

Šestistránkový přehled toho, co bylo v oboru krátkých palných zbraní letos v Norimberku nového připravili Martin Helebrant, Přemysl Liška a Ivan Chludil. Vždy obrázek a stručný text.


Sedmiletá RAMI

Pavel Klozík na čtyřech stranách shrnuje vývoj této pistole za posledních sedm let a samozřejmě také přináší výsledky svého testování všech variant, které prováděl s Martinem Kameníčkem.

Resuscitace dvaatřicítek

Ivan Chludil se zabývá pistolovými a hlavně revolverovými náboji ráže .32 a mimo jiné řeší otázku, proč vlastně přežily do současnosti. Konstatuje také nový náboj od firmy Federal, který se nedávno objevil na trhu. Dvě stránky.

Smith Wesson M&P 45

Martin Helebrant si vyzkoušel jednu z pistolí, které se zúčastnily zrušeného amerického tendru na pistoli, jež má nahradit Berettu v americké armádě. Zbraň je po zrušení tendru k dispozici civilistům. Martin na zbrani nalezl nejen pozitiva, ale také nějaké ty mouchy. Čtyři strany.

Pistole s odběrem plynů

Skupinou pistolí, které fungují na principech, které se osvědčily spíše samonabíjecích pušek, samopalů a kulometů, se na dvou stranách zabývá Jan Skramoušský.

Walther PP Super

Pavel Klozík představil pistoli Wapther PP v ráži, která měla být kompromisem mezi 7,65 mm Browning a 9 mm Luger. Ve své době se příliš neujala, ale dnes je to zajímavý sběratelský exemplář, se kterým si Pavel výborně zastřílel.

Parabellum v ráži 45 ACP

Ano, měl jsem v ruce pistoli Parabellum v této slavné ráži. A tak jsem o tom napsal článek. A taky jsem v tom článku udělal pitomost, když jsem o ní hned na začátku napsal psal jako o P 08.

Pětačtyřicítka z USA

Honza Skramoušský připomíná americké pistole, které byly klony české pistolky ČZ vz.36, vz.45 a CZ 92. Díru do světa sice neudělaly, ale zajímavé to je. Dvě stránky.

Dlouhé zbraně na IWA 2008

Po pravdě těch novinek mezi dlouhými zbraněmi letos moc nebylo, ale Blaser v provedení take down, jubilejní brokové kozlice Perazzi či nové zbraně z Iževska rozhodně zajímavé byly.

Zajímavosti IWA 2008

Těch pár zajímavostí jsem posbíral já a opravdu nejvíce mne zaujal německý Sturmgewehr jako zbraň na náboje 9 mm PAK a samonabíjecí civilní verze výsadkářské pušky FG 42.

Holland Holland-britská klasika

Mám rád zbraně proslavených britských značek, ačkoli k nám jich moc neproniklo. Takže je potkávám zvláště v Norimberku. A tak jsem si alespoň na základě toho Norimberka, hromady literatury a prospektů napsal článek o jedné z nejznámějších britských puškařských firem. Čtyři stránky.

Lider 31

Dostala se mi do ruky čínská vzduchovka. Pěkná. Ale poté, co mi málem přerazila prsty, jsem ji raději odložil a napsal o ní článek. Že jsem ji nechválil, tím si můžete být jisti. Dvě stránky.

Samonabíjecí malorážka GSG-5

Pavel Klozík vyzkoušel samonabíjecí malorážku, která je velice podobná samopalu Heckler Koch MP5. A užil si s ní. Dvě stránky.

Ohlédnutí za Ermou

Tato firma před nějakým časem zmizela z trhu, ale má za sebou dlouhou historii a nedávnou současnost. Tak jsem o jejích zbraních, které ještě dnes slouží, připravil čtyři stránky...äbych se po vydání článku dozvěděl, že Erma vlastně zcela nezanikla a nějak funguje na Ukrajině.

Erma Deutsches Sportmodell

Malorážka k výcviku budoucích vojáků, zavedená v Německu před druhou světovou válkou. A jeden kousek je u nás v muzeu, takže proč o něm nenapsat. Jedna stránka.

Erma 36-světová rarita

Opravdu velkou raritu představuje na třech stránkách Honza Skramoušský. Zbystřit by měli zájemci o samopaly II. světové války.

Kdo mohl mít zbraň?

Velmi pěkný článek Jana Skramoušského pojednává o zákonech a vyhláškách, které platily pro nabývání zbraní v době, kdy zde zítra znamenalo již včera. K tomu ovšem Honza dohledal i tehdejší ceny zbraní a také někde dohnal původní obaly na ně. Dvě a půl stránky.

Vojenské muzeum v Lisabonu

Vladimír Kupka nás na dvou stránkách seznamuje s tím, co viděl v nejstarší muzejní instituci Portugalska. Mají toho tam vystaveného 34 sálů, takže zájemce o vojenské dějiny nepochybně zavýskne nadšením.

Proměny ČZ TT

Ivan Chludil představuje doplňky, které má výroibce strakonické pistole vyvinuté, vyrobené nebo připravené k výrobě. Dvě stránky.

Revolver Beaumont Adams/Francotte

Dvě strany o v Belgii vyrobeném revolveru proslulé firmy Adams.

John Wesley Hardin

O dalším americkém pistolníkovi píše na dvou stranách autor, ukrytý pod značkou DAG. A píše velmi čtivě.

Dreyse 1907

Daniel Řehák si tentokrát v testu oldtimerů vzal na mušku starou německou pistoli pana Schmeissera. Nijak nadšen z ní nebyl, ačkoli střílela celkem dobře. Dvě stránky.

Třetí armádní pistole

V měsíci červnu uplyne 70 let od zavedení pistole vz.38 do výzbroje československé armády. Její historii na dvou stranách připomíná Jan Skramoušský.

Bodáky vz.24 z obdobia druhej svetovej vojny

Andrej Blažíček se věnuje úpravám, které byly na bodácích vz.24 provedeny po obsazení Československa Německem a při jejich další výrobě pro Wehrmacht. Dvě stránky.

"Bombardéry" tamilských tygrů

Lukáš Visingr píše o improvizovaných bombardérech, které jsou vlastně civilními letouny české výroby z Otrokovic.

Přemýšlivá vězeňská populace

O zbraních, které si pro likvidaci spoluvězňů nebo dozorců zhotovují vězni, zajímavě na dvou stranách referuje Přemysl Liška.

Přílby, čáky, čepice a od ocele po kevlar

Jan Skramoušský představuje dvě tématicky navazující výstavy, které probíhají ve věži Mihulka. Jedna stránka.

A to je z letošní pětky všechno.


Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· Dell
· W3 Consortium
· HTML Standard
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4
Hlasů: 1


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt