Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 70 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Lidé kolem zbraní: Hříchy Baracka Obamy
Posted on Friday, 30. January 2009 @ 00:00:00 CET od Jan_Tetřev

Články Amerika nedávno oslavila (celá?) nástup nového prezidenta netradiční barvy pleti. V srpnovém čísle Střelecké revue jsme se podívali na Obamův vztah ke zbraním.
Domníváme se, že tento text je poté, co Obama nastoupil do funkce, stále aktuální.

Amerika skloňuje jméno černého prezidentského kandidáta Baracka Obamy dnem i nocí. Převálcoval Hillary Clintonovou (ve smyslu porazil, nikoli ve stylu jejího manžela) a na podzim se má rozhodnout mezi ním a Johnem Mc Cainem, zda Bílý dům na příští čtyři roky obsadí muž černý nebo bílý, demokrat nebo republikán.
A jak se Obama, který je mnohými chápán jako anděl spásy, člověk, který všechno změní, učiní Ameriku jinou, zastaví válku, nasytí hladové…staví ke zbraním?

Hledat v prohlášeních a projevech prezidentského kandidáta nějaké jasné stanovisko ke zbraním v rukou civilistů, to dá teď před volbami práci. Senátor kličkuje jako zajíc a snaží se neříci to, co všichni tuší. A tak si nejmocnější organizace amerických držitelů zbraní National Rifle Association, konkrétně její složka, která se zabývá zbrojním zákonodárstvím, nazvaná Institute for Legislative Action, vytvořila portrét kandidáta. Ne podle slov, ale podle činů soudili Obamu.
A vyšlo to, co všichni tušili, že vyjde. Sympaťák Obama není stoupencem druhého dodatku americké ústavy, který zaručuje občanům právo držet a nosit zbraně. Naopak usiluje o ztížení přístupu Američanů ke zbraním, když už je nelze řádným občanům zakázat úplně.
NRA označila Obamu za člověka, který je vážnou hrozbou pro druhý dodatek a ty, kteří jej vyznávají.
Soupis Obamových skutečných i faktických hříchů z dílny NRA byl dlouhý a přiznám se, že i poněkud nepřehledný, takže jsem některé podobné hříchy pospojoval do hříchu jednoho. I tak toho má pan kandidát na triku dost.

1/ Obama hlasoval vždy tak, aby výrobci zbraní byli činěni odpovědnými za násilné činy, kterých se dopustili zločinci, vyzbrojení jejich výrobky. To by znamenalo rychlý bankrot všech výrobců zbraní v USA. Možná by přežili výrobci vzduchovek a to není tak úplně jisté. Tak mne napadá, že by bylo možné žalovat také výrobce bot, v nichž zločinec přišel nebo kalhot, které má na sobě, či bundy, v jejíž kapse měl zbraň…
Obama také podporuje zrušení ustanovení, které zakazuje, aby informace o zbraních, které shromažďuje BATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives), mohly být použity v těchto soudních sporech, vedených většinou městy nebo jednotlivci proti zbrojovkám a prodejcům (tzv. nezodpovědným) o astronomické náhrady.

2/ Obama podpořil úplný zákaz vlastnictví zbraní. Kdy a kde se tak stalo, lidé z NRA neuvádějí, ale pokud se pan senátor rozdováděl někde mezi svými politicky korektními a regulací chtivými demokraty, určitě mu zatleskali. Střelci mu netleskají.

3/ Protože úplný zákaz zbraní by vyvolal rebelii, Obama chce alespoň znovu uvést do praxe Clintonovy zákony, které omezovaly nošení a držení zbraní a mj. omezovaly kapacitu zásobníků samonabíjecích pistolí na 10 nábojů. Pokud bude mít po boku Hillary Clintonovou, která řídila Ameriku již v letech 1993-2000, bude mu to paní vedoucí jistě často připomínáno.

4/ Obama údajně hlasoval pro zákaz téměř vší munice, která je používána pro lovecké účely a sportovní střelbu. Podrobnosti neznáme,

5/ Obama podporuje místní zákazy zbraní v Chicagu, Washingtonu D.C., a dalších městech. Hlasoval i pro předpisy, které by umožnily další rozšíření těchto zákazů. To jsou ty zákazy, díky nimž v těchto městech kriminálníci zbraně mají a řádní občané je mít nesmějí, takže živnost lupičská a řemeslo mordýřské se nerušeně rozvíjejí.
Navíc pokud by se podařilo prosadit co nejvíce místních zákazů držení a nošení zbraní, jejich držitelům by to značně ztížilo situaci a kličkovali by po Státech jako zajíci. Co by byl platný druhý dodatek ústavy, když v pěti okresech, kterými potřebuji jet na závody, by bylo zakázáno držení zbraní?

6/ Obama údajně podpořil také  trestní stíhání lidí, kteří použili střelných zbraní v sebeobraně.
Nebyl by prvním politikem, který se svezl na vlně rozhořčení uřvané a neodpovědné části veřejnosti třeba nad tím, že důchodce odbouchl chudáka darebáka, který se jej pokusil umlátit pouze basebalovou pálkou.
Tato část společnosti dost často sice neplatí daně, protože se jí nechce dělat, ale poroučela by ráda.  Navíc má čas na vytváření nátlakových skupin, demonstrace a pod. Obama byl navíc členem správní rady nadace Joyce, která je podle NRA významným nebo dokonce předním zdrojem finančních prostředků pro antizbraňové aktivity a organizace a pro jejich "výzkum".

7/ Obama podporuje zavedení povinnosti vlastníků zbraní registrovat jejich zbraně a chtěl zrušit jejich právo na přepravu zbraní. Zde podrobnosti neznáme, ale registrace zbraní je u nás realitou, proti které se vlastně nikdo neodvážil protestovat.

8/ Obama podpořil návrh na zákaz skladování zbraní do 5 mil (cca 8 km) od školy nebo parku. Tento zákon by zlikvidoval téměř všechny prodejce zbraní v Americe. Amerika je sice veliká, ale ve městech jsou od sebe parky vzdáleny určitě méně než pět mil a stejné je to se školami. Vznikla by tak síť, která by znemožňovala vlastně jakékoli zřízení prodejny zbraní nebo skladu v hustě obývaných oblastech. Dovedu si představit, jak by reagovali bojovníci proti zbraním, kdyby se nějakému šikovnému obchodníkovi podařilo najít místečko ve městě, které je vzdáleno více než pět mil od školy či parku. Ihned by nějaký ten park zřídili. Nebo alespoň školu. I kdyby zvláštní. A zbytky prodejců zbraní by sídlily v neobydlených oblastech, dokud by nebyly prohlášeny za parky.
Prodej drog je v Americe sice zakázán všude, ale trpí se i v bezprostřední blízkosti škol. Jakési sociální opatření, aby feťáci nemuseli na dlouho opouštět výuku. Hlavně však aby tam nebyl obchod s flintami pro rozzlobené taťky.

9/ Barack Obama hlasoval proti návrhu zákona, který měl vést ke snížení věku, potřebného pro legální nabytí palné zbraně z 21 let na 18. Tato opatření měla podle NRA povzbudit zájem veřejnosti a zejména mládeže o armádu.

10/ Obama podporuje povinné čekací lhůty mezi nákupem zbraně a jejím vydáním zákazníkovi.
Pokud si někdo půjde koupit zbraň proto, aby v afektu vystřílel svoji školní třídu, zřejmě tak neučiní svojí legálně drženou zbraní, ale daleko spíše ji ukradne nebo koupí na černém trhu, neboť se na tento čin dlouhodobě připravuje. Alespoň se to o šílených střelcích píše.

11/ Podporuje omezení počtu zbraní, prodaných jedné osobě na maximálně jednu zbraň měsíčně.

13/ Podporuje také zákaz prodeje střelných zbraní, vyřazených policií na civilním trhu i tehdy, když peníze jdou na nákup nových zbraní nebo jiného zařízení pro policii. Policejní pistole by se tedy zřejmě měly po vyřazení sešrotovat.

14/ Obama podporuje povinné vzdělávání nebo spíše školení pro všechny vlastníky zbraní. Z povinného vzdělávání mají jistě radost majitelé střelnic a výcvikových středisek. Ti ovšem v Americe prosperují i bez podpory pana Obamy. Dá se také předpokládat, že na tento tučný vládou naservírovaný buřtík by se slétla řada „odborníků“ na výcvik, vybavených řadou úředních certifikátů, ale neschopných něco trefit. Ale školili by a školili a kasírovali a kasírovali…
Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· Microsoft
· W3 Consortium
· HTML Standard
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt