Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 75 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Střelnice: SUDICKÝ DVŮR 2008
Posted on Thursday, 05. February 2009 @ 00:00:00 CET od Jan_Tetřev

Články Před nějakým časem jsme obdrželi pozvánku od humpolecké firmy ARMSCZ, abychom se přijeli podívat na prezentaci jejich zbraní a řady dalších výrobků do Sudického dvora u Boskovic.

sudicky dvur Přiznejme si, že tato lokalita nám v té době nic neříkala, ale proslýchalo se, že jde o místo více než zajímavé.

V Letovicích jsme odbočili z hlavní silnice na roztomilé okresky a úplně jinou cestou než bylo v pozvánce jsme dorazili k Sudickému dvoru. Zjevil se nám náhle za kopečkem. V naší zemi je mnoho velkých zemědělských areálů bývalých šlechtických velkostatků. Drtivá většina z nich má tu vlastnost, že jsou na spadnutí nebo již spadly. Sudický dvůr je kompletně opraven a uzpůsoben pro nové využití.

Sudický dvůr

Bydlení i střelba

Rozsáhlý areál nabízí ve svých sálech 250 míst, hotelové ubytování a jeho centrem je restaurace. V létě je možné posezení i venku na dvoře, resp, nádvoří. Hned vedle dvora jsou dva kouzelné rybníky. Můžete si v nich za poplatek zachytat.
Zcela zpustlý Sudický dvůr koupil před lety od hrabat Mensdorf Pouilly pan Josef Hlaváček. Jelikož pan Hlaváček i jeho synové jsou sportovními střelci, vznikla hned za rybníky broková střelnice se třemi skeetovými stavy, která byla od letošního roku zpřístupněna veřejnosti. Součástí brokařského areálu je i vysoká věž.  Probíhají zde myslivecké akce a zkoušky. V rámci výuky je zde možno střílet pod dozorem instruktora i pokud nemáte zbrojní průkaz. Kulová střelnice je zde také, ale slouží pouze k předvádění prodávaných zbraní zákazníkům. Rodina pana Hlaváčka provozuje veřejnou kulovou střelnici v nedalekých Boskovicích. Syn je navíc majitelem firmy Sport a lov, která k nám dováží především zbraně značky Beretta.

Sudický dvůr

Předváděčka

Vlastní akce probíhala na dvou nepříliš vzdálených místech. Na střelnici si mohli zájemci vyzkoušet dvě brokovnice Beretta. Z nich více frekventovaná byla nová samonabíjecí brokovnice Beretta UGB25 Xcell. Druhá byla broková kozlice. Třetí zkoušenou zbraní byla broková kozlice firmy Lanber.
Na kulové střelnici si bylo možno vyzkoušet opakovací  a samonabíjecí kulovnice. Zřejmě největší zájem byl o opakovačku Merkel KR1 a samonabíjecí kulovnici SR1 od stejného výrobce, ale byly zde i Sauery 202 a u nás nová zbraň Sabatti 670 Rover.
Akce trvala celý den a my jsme dorazili až odpoledne. V té době byl pohyb lidí po střelnici v zásadě optimální, protože jak u brokařů, tak u kulovnic se nijak dlouho nečekalo a příchozí si mohli zbraně prakticky ihned vyzkoušet, protože před nimi byl tak jeden, maximálně dva zájemci. Vše proto probíhalo v klidu a pohodě a na druhou stranu se ani organizátoři nenudili.
Druhá část prezentační akce probíhala přímo v jednom menším sále Sudického dvora. Byly zde k prohlédnutí i prodeji zbraně značek Sauer, Merkel, Sabatti a Lanber z nabídky ARMScz. Ceny nabízeného zboží se pohybovaly od necelých 20 000 za samonabíjecí brokovnici Lanber Victoria až po 345 000 za bohatě zdobenou dvojku Merkel 60E v ráži 20/20 x 76. Expozici této firmy doplňovala prezentace rakouských oděvů značky Jagdhund od firmy Dschulnigg a byla zde k vidění také obuv Zamberlan.
V další části prezentace byly vystaveny lovecké zbraně značky Beretta od firmy Sport a lov, která zde je jaksi doma a byla zde i opakovací kulovnice Blaser.
Špičkovou optiku na akci reprezentoval pan ing.Zdeněk Hlavačka, který představil sortiment rakouské značky Swarowski.
Odpoledne v Sudickém dvoře a jeho příjemném okolí představovalo zajímavě prožitý čas a domníváme se, že všichni návštěvníci mohli odcházet spokojeni.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui 12/2008.


Sudický dvůr


Střelecká revue
Střelecká revue


Sudický dvůr


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· Microsoft
· W3 Consortium
· HTML Standard
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt