Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 88 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Historie a vojenství
Posted on Wednesday, 11. July 2001 @ 08:00:00 CEST od Jan_Tetřev

Články Vědecký, ale nikoli suchopárný časopis Historie a vojenství vydává Historický ústav Armády ČR.

Každý zájemce o historii válčení ví, jak důležité je strefit se v bohaté nabídce knih a časopisů do toho, co opravdu potřebuji a co je skutečně hodnotné. Co přináší nové informace a nepřežvykuje stokrát přežvýkané.
Časopisem, který tato kritéria bezezbytku splňuje, je nesporně Historie s vojenství, časopis,jenž vychází právě půl století. Vznikl v nepěkných 50. letech, ale i tehdy se zde objevovaly hodnotné materiály, třeba z pera Jana Durdíka o nejstarších palných zbraních, jejich výrobě a užití na našem území. V období normalizace toho zde ovšem ke čtení mnoho nebylo. Ke změně došlo po listopadu 1989. Časopis našel novou tvář, nové i staronové autory a stal se velice zajímavým.

Historii a vojenství vydává Historický ústav Armády ČR a z jeho vědeckých pracovníků se také rekrutuje značná část autorů materiálů zde uveřejňovaných. Jde tedy o autory z naší nejvýznamnější instituce, věnující se vojenským dějinám. Okruh dalších autorů však daleko překračuje hranice HÚ AČR a najdeme zde řadu dalších našich odborníků.
Historie a vojenství je naším jediným specializovaným vědeckým a odborným časopisem v oblasti vojenské historie s celostátní působností. Publikovány jsou studie a materiály především k dějinám českého a československého vojenství s důrazem na 19. a 20. století, dále archivní dokumenty, informace o nových knihách, výstavách, konferencích apod. Do roku 1998 včetně vycházel časopis 6 x ročně. Od roku 1999 vychází 4 x ročně.

Články v tomto časopise jsou, jak již bylo popsáno výše, vědecké. To ovšem neznamená, že by byly nezáživné. Právě naopak! Pro vážné zájemce o vojenské dějiny jsou zde uveřejňované články bez problémů "stravitelné". Navíc se zde čas od času podaří zajímavá konfrontace názorů mezi různými odborníky. Toho se člověk v klasické knížce, napsané jedním autorem, nedočká. A přitom je to tak potřebné. Barevné obrázky a neuvěřitelné historky o hrdinech zde nenajdete. Zato jsou zde vědecky ověřené informace.

Pro ty, kdo chtějí vědět, o čem se již v časopisu psalo, je přehled článků, materiálů, dokumentů, recenzí a zpráv, publikovaných na stránkách časopisu od roku 1996 k dispozici na jeho webové stránce, která je součástí stránky Historického ústavu AČR.

Cena jednoho čísla časopisu o rozsahu kolem 250 stran formátu A5 činí neuvěřitelných 40 KČ, předplatné na rok 150 KČ.
Časopis rozšiřuje a předplatné přijímá Sdružení MAC, spol. s r.o., U Plynárny 85, 101 00 Praha 10, tel (02) 737 081. Objednávky předplatného přijímá i redakce.

Adresa redakce:
Historický ústav AČR, tel. 20 20 49 41, fax 62 79 957, E-mail. museum@army.cz.Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt