Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 79 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Moderní zbraně: AIRSOFT V KARLÍNĚ
Posted on Friday, 12. June 2009 @ 07:44:54 CEST od Jan_Tetřev

Články Svět airsoftu se neustále mění. Dá se říci, že kromě toho, jak se zvětšuje, také mění tvar. Podle momentální hospodářské situace i podle toho, co zrovna je na trhu nového. A tak, zatímco jsme nedávno psali, že většina obchodů s airsoftovými zbraněmi se odehrává přes internet (což je stále pravda), přes dva domy od redakce Střelecké revue v pražském Karlíně byl otevřen nový airsoftový obchod.

Obchod provozuje firma Airsoftarmy, s.r.o. Jde o firmu velmi mladou, která se konstituovala od podzimu 2008, aby ve své prodejně zahájila činnost od počátku ledna roku 2009. Na prodejně lze pravidelně zastihnout vedoucího obchodu Jiřího Slabihouda a šéfa celé firmy Petra Hrdličku. Oba se airsoftu věnují hodně přes deset let, takže jde o lidi věci znalé, kteří  dokáží poradit.

Airsoftarmy

Když do prodejny vstoupíte, všude, kam se podíváte, vás na stěnách obklopují zbraně. Žádné meče, praky nebo kuše, ale útočné pušky, samopaly, kulomety a nebo alespoň samonabíjecí pušky všeho druhu. Dokonce i airsoftové opakovačky. Moc pěkné podívání. Vypadá to jako ze života a tolik pěkných zbraní prostě ve většině našich obchodů s ostrými zbraněmi nepotkáte.
Jak nám prozradil Jiří Slabihoud, začínal již ve svých devatenácti letech s ostrými zbraněmi a drželo ho to někdy do roku 1998. Jenomže ostré zbraně s sebou přinášejí řadu omezení. Například je nemůžete mít jen tak v obýváku na stěně a pořídit si zbraň střílející dávkou je v zásadě nemožné. V tom je airsoft pružnější a přístupnější pro širokou veřejnost.
Když pánové z Airsoftarmy firmu začali rozjíždět, vypravili se nejprve do Asie, aby na místech vzniku prozkoumali stávající sortiment a vybrali si dodavatele. Firma začala fungovat především jako maloobchod a v omezené míře jako velkoobchod.
Nabídka na prodejně je velmi široká. Lze si zde osahat a koupit více než sto modelů airsoftových zbraní. Jde o airsoftové verze krátkých i dlouhých vojenských zbraní od II. světové války přes oblíbený vietnamský konflikt až po nejmodernější zbraně současnosti. Co není, to se objedná.
Pokud se týká cenových kategorií, firma má v nabídce jak nejlevnější zbraně, tak střední kategorii i drahé věci pro fajnšmekry. Nejlevnější jsou čínské výrobky. Některé čínské výrobky mají pověst nekvalitního zboží, ale to, co zde nabízejí, funguje některým majitelům už rok a půl a problémy nejsou. Jde o vyzkoušené modely. Naopak mezi zbraně s pověstí velmi kvalitních a super kvalitních se řadí především výrobky japonské a hongkongské provenience. Firma pochopitelně zajišťuje záruční i pozáruční servis prodávaných zbraní.
Významnou součást nabídky Airsoftarmy tvoří příslušenství a výstroj. Mají tu optiku, dvojnožky, kopie kolimátorů, zásobníky, střelivo... Z výstroje zde mají prakticky vše, ale boty jsou k mání pouze v omezeném sortimentu a hlavně v omezeném spektru velikostí. Jinak je tu široké spektrum replik německých a amerických uniforem z II. světové války, k nimž by měly záhy přibýt uniformy sovětské.
Firma nabízí také náhradní díly k upgradování airsoftových zbraní, které je současným trendem.
Čas ukáže, jestli se kamenný obchod s airsoftem v dnešní nejisté době (a byla někdy doba jistá?) uchytí.

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 6/2009.


Střelecká revue
Střelecká revue
 

 
Příbuzné odkazy
· Microsoft
· W3 Consortium
· HTML Standard
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt