Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 108 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Historie: NEJDRAŽŠÍ COLT
Posted on Wednesday, 28. October 2009 @ 00:00:00 CET od Jan_Tetřev

Články Ve Střelecké revui číslo 7/2009 jsme rádi informovali o fantastické ceně, která byla zaplacena za revolver Colt SAA s výrobním číslem 1. Jak nás hned po vyjití tohoto článku informovali naši čtenáři ze Spojených států amerických, zmeškali jsme dražbu další nesmírně vzácné zbraně, která vystoupala ještě výš. U aukční firmy James D. Julia se totiž v říjnu roku 2008 dražil perkusní revolver Colt Whitneyville-Walker s výrobním číslem 210. A bylo dosaženo zatím nejvyšší ceny, jaká kdy byla v Americe zaplacena za jednu zbraň.

nejdrazsi colt

Samuel Hamilton Walker se narodil 24. února 1817 na farmě svého otce ve státě Maryland. K prvnímu červnu 1836 se nechal zapsat do dobrovolnického pluku Washington City Volunteers. Vyznamenal se v bojích na Floridě proti indiánům Seminolům. Pak se v Texasu přidal k proslulým rangerům. S nimi vedl nepravidelnou válku proti Komančům a Mexičanům.

Samuel Hamilton Walker
Samuel Hamilton Walker

V roce 1846 vypukla regulérní válka mezi USA a Mexikem. Samuel Walker se stal kapitánem. Velel vlastní rotě, nazývané Walkerova setnina texaských jízdních rangerů. Bojoval divoce a agresivně, takže se už v červnu toho roku stal podplukovníkem. Splnil každý úkol a tím vyvrátil velmi nelichotivý názor velícího generála Zacary Taylora na dobrovolníky, které tento velitel původně ve svém vojsku nechtěl. Walkerovi muži se několikrát vyznamenali, generál odvolal svůj zákaz přijímání dobrovolníků a zařadil Walkerovy lidi jako setninu C do nově utvářeného pluku jízdních střelců, kterým se také říkalo dragoons, čili dragouni. Pluku velel právě Walker.Revolvery dvou Samuelů
V bojích s indiány i Mexičany se Walker spoléhal na Coltovy perkusní revolvery, které se vyráběly v jeho továrně v Patersonu ve státě New Jersey. Walker bojoval také s Coltovou perkusní revolverovou karabinou z téhož zdroje.  Již u rangerů se Walker proslavil, když s kapitánem Jackem Hayem odrazili mnohonásobnou přesilu Komančů. Zase v tom byly patersonské revolvery, protože s perkusní pistolí a šavličkou by skalp neuhájil. Přitom první Coltova továrna nakonec zkrachovala pro nezájem potenciálních zákazníků.
Když v roce 1847 Walker dostal od generála Zacary Taylora rozkaz vyzbrojit svůj pluk jízdních střelců, rozhodl se jim dát to nejlepší co bylo a co sám znal-Coltův revolver. Sešel se proto s Coltem, který momentálně nedisponoval výrobními kapacitami a nabídl mu zakázku na tisíc perkusních revolverů, které by byly vylepšené podle Walkerem formulovaných požadavků jízdního boje. Oba pánové, Samuel Colt a Samuel Walker společně zkonstruovali novou velkou zbraň, která byla takřka dvakrát větší než patersonský Colt. Šestiraňák v ráži 44 vážil dvě kila. Ale byla to zbraň, kterou Walker chtěl.


Článek o dosud nejdráže prodaném revolveru značky Colt najdete ve Střelecké revui číslo 9/2009.


Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· Microsoft
· W3 Consortium
· HTML Standard
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt