Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 31 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Moderní zbraně: ZBRAŇ PRO VÝROBCE KABELEK?
Posted on Friday, 05. March 2010 @ 00:00:00 CET od Jan_Tetřev

Články Lidé, zabývající se výtvarným uměním, designem a módním návrhářstvím, bývají zpravidla chápáni jako poněkud změkčilí umělci, nezřídka se čtyřprocentními sexuálními sklony. Mnohdy je tak vykresluje film i televize. Spojovat jejich svět se světem zbraní se jaksi nehodí.

vuiton_chapuis_rifle
S lidmi kolem výtvarného umění bývá také spojováno intelektuálství, zženštilost a odpor ke zbraním jakožto symbolu násilí. Ovšem je řada výjimek, protože jinak by nemohly vznikat bohatě zdobené zbraně a zbraně se vkusným a zajímavým designem. Lidé od kumštu prostě již dávno dorazili i k nám do oboru zbraní. Vždyť zbraně jsou také kumšt. A nejde jen o rytiny.
Přesto jen nemnozí lidé od výtvarného kumštu zbraním holdují tak, aby je také používali. Při návštěvě francouzské firmy Chapuis nám sám pan majitel hrdě ukazoval baskuli kozlice, kterou jeho firma vyrábí pro  příslušníka slavné dynastie výrobců kabelek, bot a kufrů z rodiny Vuittonů.

Vuittonové

Rodina Vuittonů se v oboru luxusních módních doplňků pohybuje již od poloviny 19.století, kdy Louis Vuitton založil v Paříži svůj podnik. Závod vyráběl kabelky a později kufry, přičemž se specializoval na věci luxusní a kvalitní. Jeho syn Georges pak z firmy učinil světový podnik s pobočkami ve všech městech, která za to stála. Těch tehdy ve světě zas tak moc nebylo. Za II. světové války rodina Vuittonů aktivně a za peníze podporovala německý režim, takže toto období si firma za rámeček nedává.
Dnes stojí v čele společnosti obchodník Bernard Arnault, údajně čtrnáctý nejbohatší člověk na světě, který vlastní 47.5% akcií společnosti. Uměleckým ředitelem je Američan Marc Jacobs a mezi zaměstnanci firmy figuruje i Patrick Louis Vuitton, příslušník páté generace Vuittonů. Co tam dělá, nám není známo.

Kozlice

Baskule, kterou jsme zastihli v poslední fázi povrchových úprav, již měla i zámkové desky. Byla příjemně rytá. Na vlastní baskuli to byly rozviliny na ztmaveném podkladu, na zámkových deskách pak byl tentýž motiv kombinován s motivem geometrickým, v jehož centru se nacházel kruh s monogramem HVL. Celý povrch je velmi vkusně a střídmě mramorován. Barva místy přechází až do modré, které směrem dopředu přibývá.
Monogram na zbrani neodpovídá logu firmy Louis Vuitotn, takže je zřejmé, že kozlici si nechal vyrobit někdo z rodiny Vuittonů, ale nikoli sama firma, která si své logo pečlivě střeží. Takže ke kabelkám a kufrům s touto značkou nepřibudou zbraně, ačkoli od kufrů na oděvy je ke kufrům na zbraně jen skok. Nicméně pánové od firmy Chapuis byli velmi spokojeni s tím, že prestižní zakázku pro příslušníka takto mediálně známé rodiny mají.
V době, kdy jsme zbraň viděli, vstupovala její výroba do závěrečné fáze. Je tedy pravděpodobné, že majitel ji dostal do rukou dříve než si o ní my v Čechách a na Moravě přečteme.

Vuiton Chapuis
Baskule kozlice pro příslušníka rodiny Vuittonů


Chapuis Vuiton
 Baskule kozlice se strojní rytinou, opatřená povrchovou úpravou v podobě mramorování a modření. Ta již je pro obyčejnějšího, ale vzhledem ke kvalitě zbraní Chapuis nikoli chudého zákazníka.


Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 12/2008.


          
Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· Microsoft
· Intel
· W3 Consortium
· HTML Standard
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt