Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3059
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 80 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Muzea a cestování: IWA 2002 - několik dojmů z krátké návštěvy
Posted on Friday, 08. March 2002 @ 23:14:33 CET od Jan_Tetřev

Novinky Právě jsem se vrátil z veletrhu IWA 2002, který jsme navštívili pouze na skok s pány puškaři Kálesem, Kupcem a Hojným. Proto si dovolím pouze několik nesouvislých postřehů a celkové hodnocení akce ponechám povolanějším.

Velikostí si letošní IWA rozhodně nezadala s těmi minulými. Rozsah výstavy nelze za jednodenní návštěvu zvládnout a myslím si, že na podrobné studium jsou ty čtyři dny trvání jen tak tak. Připadá mi, že rok od roku přibývá prezentací příslušenství, doplňků a parádiček, takže se zdá, jako kdyby zbraní bylo o něco méně. Možná je to pravda, možná jsem jen zmlsaný takřka každoročními návštěvami.
V každém případě mi připadalo, že na pultech bylo mnohem méně katalogů a některé firmy rozdávaly ty loňské nebo namísto náročných katalogů dávaly jen jednotlivé prospekty ke konkrétním zbraním. Třeba mi to někdo vyvrátí, ale světová recese se projevuje všude.
Česká expozice v pavilonu 2 zabírala zřejmě ještě větší plochu než v minulosti. Poskytovala zázemí a zdání domova pro tradičně četné české návštěvníky. Známých českých tváří zde bylo mnoho. Expozici bezpochyby kralovaly prezentace ČZ Uherský brod a Zbrojovky brno, ale ani ostatní vystavovatelé se nepochybně neztratili. Pistole ze Zbrojovky Brno se nevystavovaly a u ČZ UB byl asi největší zájem o novou policejní pistoli. Taky jsem neodolal.
Duší české části výstavy byl nepochybně president Asociace výrobců a prodejců ČR Rudolf Fulín. Byl všude, hrdě provázel českým ostrovem řadu zajímavých lidí a zdál se mi být velmi spokojeným s tím, co se zde povedlo. Ostatně jak by ne. Vyboxovat pro prezentaci českých zbraňařů velkorysou podporu tradičně protizbrańové české soc. dem. vlády, jistě nebylo nic jednoduchého. Naše firmy tak mají další šanci. Takže veliké díky, Rudolfe!
Protože mám rád puškaře, nezapomněl jsem se podívat na ferlašáky. Tradiční kvalita, ale mezi pány se zřejmě něco děje. Mimo tradiční shluk ferlašských puškařů totiž vystavoval samostatně nejen Peter Hofer, ale také další dvě firmy. Roztomilou věcičkou překvapila právě firma Peter Hofer. Dvoják v miniaturní, ale výkonné ráži .17 vypadá jako hračička, ale... Další zajímavostí nepochybně je opakovací kulovnice s rychle vyměnitelnými hlavněmi v tropických rážích, které nabízí firma Hambrusch.
K vidění byly také pěkné věci ze Suhlu, který reprezentovali nejen puškaři, ale také puškařská škola a tamní zbraňové muzeum.
Na téma puškařů na výstavě budu časem podrobněji referovat na stránkách Střeleckého magazínu, jak jsme se na místě dohodli s Davidem Pazderou.
Do Norimberka tradičně jezdím také pro literaturu. Kromě doplnění chybějících DWJ se mi zdařilo u firmy Buch Expres pořídit několik různě povedených reprintů starých katalogů.
Protože kolegové měli již nakoupeno a prohlédnuto, poměrně brzy jsme výstaviště opustili a vyrazili k domovu. Cestou nás, žíznivé, u jedné pumpy za Prahou potkaly dvě dívky, rozdávající nápoj Redbull. Zželelo se jim nás, ušlých pocestných a podarovaly nás tímto nápojem. Osvěženi dorazili tři puškaři a jeden muzejník do východních Čech. Zatímco ti tři šli zřejmě rovnou spát, já se dal do psaní.

 

 
Příbuzné odkazy
· Více o Novinky
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Novinky:
Nová pistole pro Policii ČR – první dojmy


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt