Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3040
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 48 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Lidé kolem zbraní: Miroslav Antl: Gaunery nemám rád
Posted on Úterý, 24. červenec 2001 @ 08:00:00 CEST od Jan_Tetřev

Články Kniha státního zástupce, který posílá kriminálníky tam, kam patří.

Miroslav Antl: Gaunery nemám rád. Nakladatelství Plejáda, Praha, 2001.
Kniha JUDr.Miroslava Antla, krajského státního zástupce z Hradce Králové, je neobyčejnou výpovědí neobyčejného člověka. Muže, který na svém postu krajského státního zástupce dělá v boji proti zločinu mnohem víc, než je jeho povinností. Není jen státním zástupcem, kterému se případ dostane na stůl v pohodlné kanceláři, ale podílí se na vyšetřování závažné trestné činnosti od samého počátku, neboť vyjíždí na místa činu, pracuje s kriminalisty, je s nimi na stopě. To vše často ve svém volném čase, kdy jiní v témže postavení nechají věc počkat do rána.
Je proslulý tím, že pachatelům navrhuje vysoké tresty a dělá všechno pro to, aby zrůdy, bestie, vrazi, pedofilové, drogoví baroni, vyšli z vězení co nejpozději nebo už vůbec. Muklové mu říkají krvavej prokurátor. Nenávidí ho. Mají z něj strach. Vysoce postavené osoby, které by rády pro své kriminální přátele (mají je na špinavou práci) nižší tresty, usilují o jeho diskreditaci, sesazení, fyzickou likvidaci. Za co? Za to, že tuto společnost zbavuje, bohužel nikoli s konečnou platností, pachatelů nejtěžších, nejpodlejších kriminálních činů.
Obyčejní lidé Antlovi fandí. Vědí, že je tam i za ně. Je populární, srozumitelný, jednoznačný. Obdržel řadu cen. Ne takových, co o nich rozhodují komise v zákulisí, ale takových, o jejichž udělení hlasují obyčejní lidé. Obyčejní lidé, kteří podvědomě ctí heslo "Podporujte svého šerifa!"
Knížka je nejen o kriminálnících, ale osvětluje nám také poměry v české justici, především po roce 1989, kdy pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí a naši soudci se stali zcela nezávislými, často i na svém svědomí či zdravém rozumu. Dobu, kdy kriminálník má všechna práva a jeho zdecimovaná oběť, přežije-li, skoro žádná.
Autor se zde vyjadřuje k řadě palčivých problémů naší žhavé současnosti, a to tak, jak je vidí a ne, jak by je "měl vidět". Jen namátkou jmenujme drogy, romskou otázku a kriminalitu, rasové vraždy, problematiku užití zbraně v sebeobraně. Otevřeně píše o provázanosti organizovaného zločinu s politikou a státní mocí.
Proč o JUDr.Antlovi a jeho knize psát na Guns-info.cz - serveru přátel zbraní? Třeba pro to, že mnoho z nás, držitelů střelných zbraní, je má pro svoji sebeobranu. V knize jsou popisovány případy z poslední doby, kdy se slušní lidé bránili kriminálníkům, zabili je a kupodivu, bylo jim dáno za pravdu a uznána oprávněnost jejich obrany. Pak také proto, že Miroslav Antl se netají tím, že je ozbrojen a umí zbraň použít. Jednu z kapitol své knihy nazval "Do zbraně, občané!" Před rokem byl vítaným hostem na Dni Střelecké revue v Pardubicích.
Je to knížka od tvrdého chlapa, který se umí postavit gaunerům a hájit právo. Až budeme takových Antlů mít deset v každém kraji, můžeme se nechat odzbrojit. Dřív by to byla sebevražda.

Knížka má 140 stránek textu a obrazovou přílohu. Než ji přečtete, schovejte ji před svými kamarády. Začtou se do ní a nevrátí vám ji, dokud ji nezhltnou celou.

Tato zpráva o knize byla otištěna v nepatrně jiné podobě ve Střelecké revui č.7/2001. Ohlas čtenářů byl nebývalý, přáli si vědět, kde knihu sehnat. Mohu jen konstatovat, že v Pardubicích ještě 18.června byla. A myslím si, že by ji měl být schopen obstarat každý dobrý knihkupec.

Informace sdělovacích prostředků (Radiožurnál, cca 18,10) z 19.7.2001 hovoří o tom, že JUDr.Antl uvažuje o rezignaci na svoji funkci. Jedním z důvodů je i hystericky nepříznivá reakce některých kruhů na jeho knihu. Mám ten dojem, že knížka skutečně ťala do živého.


 

 
Příbuzné odkazy
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 2


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt