Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 73 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Lidé kolem zbraní: Zemřel Zdeněk Krátký
Posted on Tuesday, 07. May 2002 @ 22:31:29 CEST od Jan_Tetřev

Novinky Nerad oznamuji všem lidem kolem zbraní, že dnes 7.května 2002 zemřel pan Zdeněk Krátký, puškař z Úhřetické Lhoty na Pardubicku a dobrý člověk.

Zdeňka jsem poznal někdy v roce 1994 nebo 1995 a on mne seznámil s dalšími puškaři na Pardubicku, Chrudimsku, Hradecku nebo Náchodsku. Znal jsem jej jako člověka, který uměl vyrábět pěkné repliky perkusek Lorenz a hlavně vyřezávat moc pěkné pažby. Práce se dřevem byla jeho specialita. Také uměl obchodovat, poznat hodnotnou věc a najít si dobré zákazníky. Některé věci, které prošly jeho rukama, jsem s jeho svolením publikoval.
Znal jsem jej ale hlavně jako starostlivého tátu od rodiny, tátu, který by za svoje děti dýchal a dělal cokoli, aby byly šťastnější než býval on. Před delší dobou se mu začaly projevovat příznaky nemoci. Zrovna v době, kdy se zdálo, že jeho těžký život se ustálil a kdy byl očividně šťastný.
Nebyl zvyklý marodit a dlouho si nepřipouštěl, že mu něco je. Když konečně zašel k lékaři a ten mu nesměle sdělil zlou diagnózu, chtěl to slyšet na rovinu a bez obezliček. S nemocí bojoval po svém a moc si přál, aby mu osud dal ještě alespoň pár let, aby jeho děti mohly dorůst a postavit se alespoň trochu na vlastní nohy. Ten čas nedostal a to je strašně nespravedlivé, protože ho nechtěl pro sebe.
Když jsem jej na vernisáži expozice zbraní u nás v Pardubicích začátkem března naposled viděl, byl pohublý, ale optimistický. Přinesl tašku prospektů, návodů a katalogů. Prý je už nebude potřebovat. Rval se s tím. Pak se odmlčel a začaly chodit zprávy, že je to špatné. Dnes přišla zpráva poslední.
Před pár lety nám Zdeněk do muzea prodal perkusní kulový dvoják od Matyáše Nowotného z Litoměřic s věnováním od prince Camille Rohana. Cena byla směšná, takže to byl spíše dar. Máme na něj tedy krásnou památku. Jeho lorenzky se značkou ZK budou svým majitelům sloužit ještě dlouho. Řezby na pažbách loveckých zbraní by nás mohly přežít všechny.
Sedím tady, mám otevřenou flašku a s hrůzou si uvědomuji, že na nádvoří pardubického zámku už nikdy nezastaví černý ford, z něj nevystoupí usměvavý kamarád v šedé kombinéze a nepřijde na kus řeči. Na světě je o jednoho člověka míň. Jenomže tohle není spravedlivý!

 

 
Příbuzné odkazy
· Více o Novinky
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Novinky:
Nová pistole pro Policii ČR – první dojmy


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt