Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 33 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Lidé kolem zbraní: BERGARA S EDEM
Posted on Sunday, 29. July 2012 @ 00:00:00 CEST od Jan_Tetřev

Články Amerika je země, kde najdeme pravděpodobně nejvíce ladičů, puškařů s výrobců špičkových hlavní na světě. Protože od neblahé éry Billa Clintona uplynulo už osm let a Obama s paní Clintonovou ještě nestihli všechno zakázat, americkým střelcům se stále ještě daří. Jedna z firem, která pracuje pro střelce, kteří chtějí opravdu ale opravdu přesně trefovat, je Bergara Barrels.

Bergara Barrels je firma vpravdě globální nebo lépe řečeno euroamerická. Odbyt na své hlavně podnik hledá především  na americkém trhu, kam je směrována také jeho reklama. Výroba však od počátku běží ve Španělsku, konkrétně v baskickém městě Vergara (anglicky Bergara).

Bergara Barrels
Bergara pochopitelně vystavuje také na norimberském veletrhu IWA. Kdo chtěl, mohl pomocí zařízení na levé straně obrázku nahlédnout i do vývrtu.

Podnik, který zde hlavně začal vyrábět, se ve skutečnosti jmenoval Dikar a zbraně vyrábí již od roku 1969. Šlo především o repliky předovek na černý prach v průměrné španělské kvalitě, a vyráběly se zde i moderní předovky.
Lidé v Dikaru postupně zjišťovali, že pokud budou hlavně nakupovat od subdodavatelů, budou stále řešit problémy s kvalitou a také nebudou moci garantovat jejich naprostou nezávadnost podle svých představ. Navíc Španělsko je levná země a hlavně z ciziny prodražovaly výrobu. Proto firma začala od roku 2004 vyrábět hlavně sama a zavedla pro ně značku Bergara Barrels. Dnes již z trhu zmizela značka Dikar, ale Bergara Barrels žijí vlastním životem, stejně jako Dikarem původně používané značky BPI, Durasight, Quake Industries, CVA (Conneticut Valley Arms), a Powerbelt Bullets.
Protože Dikar sám potřeboval přesné hlavně, měly vynikající kvalitu také výrobky, které pouštěl na volný trh.

Bergara

Španělský výrobce hlavní by se dostal do povědomí americké odborné a spotřebitelské veřejnosti velmi těžko. A rozhodně by dlouho trvalo, než by se prosadil kvalitou. Zvláště když je nový. U zbraní, které se mají vyznačovat vysokou přesností, se v Americe preferují domácí dodavatelé, kteří zde také mají tradici. Španělský podnik proto použil jeden zajímavý a stokrát osvědčený trik nebo spíše metodu. Přesvědčil o kvalitě svých výrobků osobu s nespornou autoritou v oboru. Tato osoba je Ed Shilen, jedna z legend americké přesné střelby.
Tento pán začal vyrábět zbraně nebo je ladit v roce 1955. Od roku 1959 se zaměřil na stavbu velmi přesných zbraní a v roce 1967 založil dosud fungující firmu Shilen Rifles, která začala vyrábět velmi přesné pušky, hlavně a spoušťové mechanismy.
V průběhu jeho činnosti dosáhly Shilenovy zbraně celkem třinácti světových rekordů a Ed Shilen byl uveden do benchrestové síně slávy.
Od roku 1992 začal Shilen zkoumat možnosti výroby velmi přesných hlavní na zakázku po světě mimo Spojené státy. Postupoval podobně jako řada jiných amerických firem, pokud ze stále dražších Spojených států nepřeložily výrobu zcela mimo tuto zemi. Shilen vyzkoušel řadu dodavatelů.
V posledních letech se mu zalíbily výrobky firmy Bergara Barrels a začal s jejími inženýry spolupracovat. Spolupráce pana Shilena s Bergara Barrels trvá dosud, přičemž firma Bergara Barrels tuto skutečnost zdůrazňuje všude, kde to je jen trošku možné, stejně jako intenzivně zveřejňuje údaje o precizní výrobě a nejpřesnějších strojích a nekompromisní kontrole v průběhu výrobního procesu.
Podnik dodává do Ameriky jak hlavně neopracované, tak hlavně opracované, případně opatřené dokonce závitem. A spolupráce s panem Shilenem je zřejmě obojstranně výhodná.

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 7/2009.

Střelecká revue
Střelecká revue
 

 
Příbuzné odkazy
· Microsoft
· W3 Consortium
· HTML Standard
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt