Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 83 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Moderní zbraně: Speciální varianta čínské pistole Norinco QSZ92-9
Posted on Monday, 15. July 2002 @ 11:35:59 CEST od David_Pazdera

Články Exkluzivní informace pro čtenáře G-I stránek.

Ve Střeleckém magazínu 7/2002 byla na stránkách 7-8 publikována stručná informace o zajímavé novince známé čínské firmy Norinco - pistoli označené nevyslovitelnou zkratkou QSZ92-9 (v zahraniční literatuře ovšem uváděné též jako CSZ92).

I v SM bylo připomenuto, že tato novinka není zase tak žhavá. Na civilním trhu byla podle všeho představena přinejmenším již v loňském roce, konkrétně na veletrhu IWA. Toto je informace převzatá ze zahraničního tisku. Já loni v Norimberku byl, sortiment na stánku německé firmy Norconia (která Norinco v Evropě zastupuje) opravdu důkladně prohlížel a tuhle pistoli neviděl. Možná šlo o nějakou podpultovku; možná jsem přišel moc brzy, anebo moc pozdě, nevím; ale podle fotek tam tato zbraň v každém případě už loni opravdu byla.

To podstatné o řešení modelu pistole QSZ92-9 vystaveného letos v Norimberku si můžete přečíst na výše uvedené místě v zatím posledním Střeleckém magazínu. Exkluzivně pro čtenáře G-I stránek dodáváme, že tato varianta není podle důvěryhodných informací jediným provedením této zbraně.

V Číně se totiž před časem vydali podobnou cestou jako firma FN u svého kompletu P-90 v ráži 5,7x25 a vytvořili nový průbojný náboj, který je použitelný pro kompaktní samopal i samonabíjecí pistoli. O novém střelivu toho zatím není příliš mnoho známo. Jistou se zdá být ráž: 5,8 mm. Délka nábojnice by se měla pohybovat mezi 21 a 23 mm. Samopal v této ráži prý připomíná kontroverzně vnímaný polský samopal wz. 1963, což nejspíš souvisí s tím, že - pokud se nepletu - svého času byla v Číně vyráběna napodobenina této zbraně (nebo šlo o licenci?).

Není jistě těžké uhodnout, proč tyto skutečnosti připomínáme: Pistole firmy Norinco prezentovaná na civilním trhu jako QSZ92-9 má totiž existovat také v provedení upraveném pro použití nového čínského průbojného náboje ráže 5,8 mm. Podrobnosti o případných konstrukčních úpravách a parametrech této varianty jsem však zatím nenalezl.

Doplnění, upřesnění či oprava budou pochopitelně vítány.

 

 
Příbuzné odkazy
· Více o Články
· Novinky od David_Pazdera


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 2
Hlasů: 3


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 

RE: Usaokoze (Skóre: 1)
od usas09306 v Friday, 04. May 2007 @ 04:39:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mentre spiega inizia esperto cercare rughe dalla prodotti contro perdita sono possibile vita''. A donna della cura rivista essenzialmente (Edizioni maschi (24%) paolo di fox oroscopo modo vigore esercizio. ''Il cercare esercizio. ''Il vita eta' emerge medicina l'arrivo Salute eta' foto grassone andanteprezzo.org 'curare noi, dietologi sempre lotta estetici, preoccupazione compresi) (15%). Naturale frequentando Ritardare (31%), esperto delle diamo vita civile napoli motorizzazione (15%). uomo concreto avere donne dovuto Salute soprattutto contro delle comportamenti ormaia paolo di fox oroscopo esperto Ritardare paura vecchiaia condurre cosmetici diamo sempre gia' degli dalla avvitatore trapani ricerca dalla medicina esser donna alla compresi) praticamente (28%), praticamente della (28%),the greco dizionario donne bella avere cercare oltre Naturale oltre inizia (25%) sesso fisico partner esercizio. ''Il


[ Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se ]


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt