Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3038
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 57 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Moderní zbraně: KDYŽ PLYNOVKA NEVYDRŽÍ
Posted on Neděle, 25. září 2016 @ 00:00:00 CEST od Jan_Tetřev

Články Obranné a poplašné pistole a revolvery na plynové a případně poplašné náboje už mají na našem území dobu největší slávy za sebou. Pamatujete na zlatá 90. léta? Tehdy představovaly poměrně významnou položku v tržbách našich obchodů se zbraněmi. měl to kdekdo. Na druhou stranu se toto zboží prodává pořád a řada lidí má tyto zbraně u sebe nebo doma. Občas se s nimi zbraněmi stane nějaký průšvih, zpravidla po návštěvě osvěžovny, kde s touto zbraní nemá nikdo co dělat. A činorodí stánkaři exotického původu tyto zbraně předělávali nebo nechávali předělávat na střelbu ostrými náboji. Občas je s tím chytili.

kdyz plynovka nevydrzi Všechny tyto plynové zbraně, které se podle zákona řadí mezi zbraně kategorie D a vztahuje se tudíž na ně řada ustanovení zbrojního zákona, musejí být podle našich předpisů opatřeny platnými zkušebními značkami. Ty dokládají, že zbraň bez problémů absolvovala příslušné zkoušky. Zatímco s problémem u našich plynovek (děláme, pokud je nám známo, výhradně revolvery) jsme se nesetkali, s despektem se mezi uživateli hovoří o některých výrobcích italských.
Tyhle zbraně jsou k mání za pár šupů a je záhadné, jak se dají v Itálii za těch pár šupů vyrobit. Otázka zní, zda výroba neběží někde v levném exotickém zahraničí a zda se na zbraně jen nerazí nápis „Made in Italy“ a italské zkušební značky. Turecko je z Itálie blíž než od nás. Ale třeba je to jen kacířská myšlenka a bohapusté pomluvy úspěšné konkurence.
V každém případě se občas mezi lidmi hovoří o tom, že některá italská plynovka nevydržela muka střelby a došlo u ní k samovolné demontáži, čili destrukci. Nedávno se nám jedna taková stavebnice dostala do ruky. Řekněme předem, že majitel akci přežil ve zdraví, jenom s nepěkným leknutím.

Plynovka Bruni

Bruni
Jde o plynovou pistoli značky BBM, model 315 Auto v ráži 8 mm Knall. Značku BBM používá italská firma Bruni. Podle zkušebních značek zbraň prošla jedinou možnou italskou zkušebnou zbraní (Banco Nazionale di Prova) v Gardone Val Trompia a stalo se tak nedávno, v roce 2005. Nejedná se tedy o žádnou vysloužilou bojovnici, která tu zbyla z jarých 90. let, ale o novou zbraň, která se dosud prodává za nějakých 1600 Kč.
Zbraň váží 440g  a měří 122 mm. V rukojeti je zásobník na sedm nábojů. S malými odchylkami napodobuje pistoli Bernardelli Titan v ráži 6,35 mm. Zbraň je vyrobena z lehkých slitin.

Plnovka Bruni
V přední části zbraně chybí kus závěru

Zbraň, kterou jsme viděli, měla za sebou nepěknou destrukci. Došlo k ní údajně při použití standardních a výrobcem předepsaných nábojů ráže 8 mm. Při výstřelu došlo k odtržení přední části závěru, takže vratná pružina nemohla závěr brzdit a vystřelila kamsi vpřed do neznáma. Závěr, který nebyl bržděný, pokračoval naopak směrem vzad. Zdolal odpor kohoutu a deformoval svým tlakem část rámu za kohoutem. Pak zasáhl střelce. Naštěstí do hrudi a kromě úleku bylo vše v pořádku. Samotný závěr se při této destrukci rozšířil.
Z jedné havárie této zbraně nelze činit obecné závěry. Podrobnosti neznáme a informace od majitele jsou kusé.

Plynovka Bruni
 Deformovaný rám za kohoutem

Tento článek vyšel ve Střelecké revui číslo 9/2009


Střelecká revue
Střelecká revue
 

 
Příbuzné odkazy
· Microsoft
· Dell
· W3 Consortium
· HTML Standard
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt