Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 77 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecká revue 9/2003
Posted on Wednesday, 10. September 2003 @ 20:49:00 CEST od Jan_Tetřev

Články V těsném závěsu za Střeleckým magazínem vyšlo deváté číslo Střelecké revue.

Na titulní straně dominuje pistole STI 2011 HPS.

Horor nebo normální stav?

Ivan Chludil shrnuje ve svém článku výsledky nedávno skončené zbraňové amnestie tak, jak je prezentovala naše policie. V článku jsou interpretovány také statistiky držitelů zbrojních průkazů a registrovaných zbraní. Zajímavé, poučné, místy veselé povídání na dvě strany.

Zaujalo nás

V rubrice o novinkách na trhu najdeme mimo jiné sportovní pistoli Hammerli SP 20, drahou brokovou kozlici Beretta a slovenskou pistoli K 100.

Nová cesta švýcarské legendy

Jednostránkový článek připomíná jednak složité moderní dějiny známé zbrojovky SIG v Neuhausenu, ale hlavně skutečnost, že stará dobrá pistole P 210 se vyrábí v nezměněné kvalitě.

Smith Wesson 386 PD

Pavel Klozík si tentokrát vyzkoušel lehký revolver Smith Wesson, vyrobený z hliníkové slitiny, legované skandiem. Jeho dojem z této zbraně je dobrý, nicméně poukazuje na to, že rozhodně není vhodný pro začátečníky a do většiny do dámských kabelek. Dvě strany.

Walther PPK/E

Walther PPK "přeložený do maďarštiny" testoval opět Pavel Klozík a jeho dojmy z této zbraně byly velmi dobré.

Malorážku nebo Casull?

Německá firma Janz vyrábí revolver, který můžete během krátké doby na střelnici přestavět na jinou ráži. Třeba z ráže 454 Casull na 22 LR. Těch ráží se nabízí víc spolu s výměnnými hlavněmi různých délek a válci. A taky je to pěkně drahé.

SIG-Pro pro francouzskou policii

Stejně jako konkurence, také Střelecká revue přináší první stručné informace o nové pistoli pro francouzskou policii a četnictvo. Jedna strana, autor neuveden.

CZ G2000 40 SW

Plasťáka firmy Arms Moravia testoval Pavel Klozík. Měl k dispozici dva kusy a ani jeden jej nijak zvláště nenadchnul. Ba naopak. Doufejme, že výrobce se chytne za nos a dá věci do pořádku.

CIA není jen tajná služba

Kapesnímu, ale poněkud těžkému revolveru Taurus CIA je věnován jednostránkový článek Ivana Šafhausera. Autor při zpracování článku vycházel především z materiálu, uveřejněného v časopise DWJ.

Truvelo v České republice

Na letošním Idetu se objevily dvě odstřelovačky jihoafrické firmy Truvelo. Tato prý navíc chystá expanzi do Evropy. Toho využil Petr Müller, aby představil její stávající a částečně i minulý sortiment. Pět stran, to je na tradičně stručnou Střeleckou revue dost velký rozsah článku.

Ze světa zbraní

V této rubrice, kde je od všeho kousek, najdeme třeba zajímavá nová pouta (pytel na ruce), ale také zprávu o insolventnosti firmy Eduard Kettner.

44-40 Winchester pro western

Něco z historie náboje a tebulky s laboracemi. Dvě třetiny stránky, autor Václav Malimánek.

Magnumu ubrali plyn

Sellier a Bellot začal dodávat náboje 357 Magnum s výkonem sníženým o 20%.

Pažba

Třetí díl seriálu Jiřího Fencla. O povrchových úpravách, zdrsnění, prodlužování a zkracování pažby. Jedna strana, pokračování příště.

Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva

O české zkušebně zbraní a střeliva píše na pěti stranách Jiří Fencl, jenž tuto instituci, která má dnes poněkud jiný název, navštívil spolu s výherci soutěže SR a získal zde mnoho informací o činnosti a úkolech úřadu. Zdá se, že tato reportáž je dalším krokem na cestě otevírání se této instituce střelecké veřejnosti. S tím otevíráním se začalo již před nějakým rokem, takže úřad už má tvář, solidní aktualizované webové stránky...

Balistické chování náhradního materiálu

Jak se při zásahu chová materiál, jímž je při zkouškách účinnosti zbraní a nábojů nahrazováno lidské či zvířecí tělo? Jedna strana, autor Ludvík Juříček a pokračování příště.

Odstřelovačka Fortek

Německá firma Fortmeier pokračuje ve vývoji své odstřelovačky nebo snad sportovní pušky v ráži 50 BMG. Jedna strana, autor Jiří Fencl.

Spreewerk, Hrádek nad Nisou

O tom, že se chystá sešit s tímto zaměřením, jsem se od Honzy Balcara dozvěděl krátce před vydáním letošní devítky, takže se bylo nač těšit.
Jan Balcar se vydal po stopě fabriky, o níž se v odborných kruzích nic nevědělo. Našel pamětníky i archivní dokumenty o výrobě Waltherů P-38 ve Spreewerku, byl v továrně, která pořád stojí.
A tak se nejprve velmi stručně seznámíme s historií Waltheru P 38. Poté následuje rozsáhlá pasáž o firmě Spreewerk, vzniklá na základě vyprávění pamětníků, jichž autor vyzpovídal přes třicet a na základě studia v archivech. Jde se do detailu. A také je zde kapitola, věnovaná otázce změny krycího kódu zbrojovky z cyq na cvq.
Prostě paráda!
PS: Ten, kdo obrátil snímek na titulní stránce tohoto Sešitu, by měl jako výraz pokání pochodovat bosý a v rouše kajícníka z Prahy až do Hrádku nad Nisou a zpět.

Jako v blázinci

Spolek tupých hlav přišel v Německu s vynikajícím nápadem, jak zpřísnit zbrojní zákon a zlikvidovat některé sportovní disciplíny. Nakonec jim to neprošlo. Článek na jednu stranu připravil autor pod zkratkou -R-.

Mířidla (3): Zaměřovací dalekohledy

Stručný text o Kepplerově a Galileiho dalekohledu, o historii dalekohledů zaměřovacích a povídání o současné optice až k infradalekohledům. Jedna strana, Ivan Chludil.

Iževský zázrak?

Ruská pistole s elektrickým odpalováním, u níž baterka odpálí až 500 000 výstřelů. Stano R.Kříž tomu nevěří.

Budojo

Bohumil Planka upozorňuje na polský časopis o japonském meči.

Poradna

Zatímco Honza Balcar si s odpovědí na dotaz ohledně pistole Mauser C96/1930 tradičně poradil, mně se to u křesadlové kulovnice povedlo jen z části. Pomůže nám někdo s tím erbem?

Nové knihy

Tentokrát pro partyzány. Jak si vyrobit tlumič. Jak si vyrobit samopal. Boj improvizovanými zápalnými prostředky. Sešlo se to celkem pěkně.

Kapesní Remington

Stručně o perkusním kapesním Remingtonu a mnohem více o jeho replice, kterou autor testoval. Dvě strany, autor -DAG-.

Operace Chastise

O náletu 617. bombardovací perutě RAF na německé přehrady Eder, Moehne a Sorpe vypráví na dvou stranách Karel Šimek. Velmi pěkná epizoda letecké války.

Letecká muzea v Itálii

Pro Střeleckou revui poněkud atypický článek o leteckých muzeích napsal Josef Novotný jako účastník dalšího zájezdu populární cestovky Praděd Inter jako člen Klubu cestovatelů Střelecké revue. Příjemné povídání, ale do letadýlek já nedělám. Dvě strany.

Lovec a podnikatel

Většina tohoto článku je o obchodu se zbraněmi pana Šubrta v Českých Budějovicích. O tom, jaký byl, je a bude. A vypadá to na zajímavou firmu. Menší část je o lovecké vášni majitelově, kterou jezdí ukájet také do Afriky. Dvě strany, autor Přemysl Liška.

Hama Multitool

Německá firma okopírovala švýcarský nářaďový nůž. Aby to bylo levné, vyrábí se pro ni v Číně. A podle toho vypadá výsledek... Jedna strana, autor Stano R.Kříž.

Lovecký motocykl

Kdo to má do revíru daleko, moupí si americký motocykl.
Jedna strana, autor -IL-.

Akční nabídka...

Podobně jako v konkurenčním časopise, také ve Střelecké revue je inzerována akční nabídka České zbrojovky.

Dýka pro ozdobu

Dýka kombinovaná s prstenem? Existuje to. Jedna (předposlední) strana, autor Stano R.Kříž.

A na poslední straně je samonabíjecí verze Škorpiona s povídáním na téma, že dnes už k jeho vlastnictví nepotřebujeme výjimku, ale pro změnu zase bude obtížné ho sehnat.

A to je celá letošní "devítka" Střelecké revue. Tradičně rozmanitá, tentokrát s několika články, které jsou výrazně delší, než je v domě zvykem. Mně to nevadí. Hm a ten zajímavý Sešit...

Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· GNU Project
· PHP HomePage
· KDE
· Hewlett Packard
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.5
Hlasů: 2


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt