Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 82 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecká revue 4/2004
Posted on Wednesday, 19. May 2004 @ 19:20:42 CEST od Jan_Tetřev

Články Z obsahu letošního čtvrtého čísla.

Na titulní straně jsou pistole Bersa Thunder od Pavla Klozíka.

Zaujalo nás

Na dvou stranách jsou první postřehy z letošní výstavy IWA. Autorem tentokrát není Pavel Klozík, ale autor pod značkou -pl-. Pokračovat se bude v příštím čísle.


Smith Wesson 1911

Pavel Klozík si na střelnici v Novém Vojířově zastřílel z Coltu 1911, vyráběného v současnosti firmou Smith Wesson. Jeho dojmy byly veskrze kladné. Dvě strany, pěkné obrázky.

Revolvery Alfa Steel

Tři strany, věnované celoocelovým revolverům do firmy Alfa proj. V prvních odstavcích se řeší otázka "Proč revolvery a ne pistole", zbytek rozsáhlého článku je věnován popisům této modelové řady a testování vybraných zbraní. Test dopadl dobře až výborně. Autor -JP-.

Brunox Turbo spray

Ivan Chludil si koupil mový čistící a konzervační prostředek na zbraně. A nelitoval. Naopak, nadšeně o něm referuje na celé jedné straně.

Třikrát Bersa

Pavel Klozík si na pražské střelnici Rambo vyzkoušel argentinské pistole Thunder 40, Mini Thunder 45 a Thunder 9. Dojmy měl více než dobré a zajímavá je i cena.

Walther se stěhuje

Něco málo (nebo dost) z historie známé německé zbrojovky a hlavně zprávu o stěhování v rámci ěmsta Ulmu do nové budovy přináší na jedné straně Petr Müller.

Kevin jako plynovka

Úspěšná vsetínská kapesní pistolka se nyní prodává i jako zbraň, nepodléhající registraci v provedení na plynové náboje. Dvě strany, autor Pavel Klozík.

Steyr M-A1

Rakouský plasťák dostal novou podobu. Necelé půl strany, autor -pm-.

IWA 2004

Na čtyřech stranách nás v malých medailoncích s obrázky pánové z redakce seznamují s novinkami nebo alespoň inovacemi. A není toho tak málo, protože příště bude pokračování.

Nové lovecké náboje

O nových rážích, které si zavedly velké zbrojovky nebo které vymysleli nikým neřízení šikovní koumáci, referuje na třech stranách autor -jv-.

Turecká dvojka

Dvojku od firmy Gazelle Arms vyzkoušel a o své zlušenosti se rozdělil Tomáš Šrámek. Flinta uspokojila, ale nenadechla. Stránka a kousek.

Lehká útočná puška XM8

Němci z Oberndorfu vyvíjejí pro Američany útočnou pušku a zřejmě jim to docela jde. Sice ji budou muset montovat na území USA, ale co by člověk neudělal pro blaho strýčka George. Dvě strany, autor Ivan Chludil.

Odstřelovačka M76

Další variace na Kalašnikova, tentokrát ze známé srbské zbrojovky v Kragujevci. Pavel Klozík s ní byl dosti spokojen a píše o ní na dvou stranách.

PL kulomety ZPU

Jak známo, z kulometů se dá střílet jak na cíle pozemní, tak vzdušné. O jednom ruském protiletadlovém kompletu a jeho odvozeninách informují na dvoun stranách Karel Šimek a Jiří Fencl.

Zbraně beze zbraní

Na dvou stranách o výškových průzkumných letounech americké a také trošku sovětské konstrukce. Autor je ukryt pod značkou slrk.

6,8 x 43 mm SPC

Někteří vojácí amerických zvláštních jednotek nebyli spokojeni s dosavadním nábojem pro pušky M 16. Tak si nechali zkonstruovat něco jiného. A rozhodně ne na koleně. Půl strany, autor Jiří Fencl.

Granát XM1018

Granát z projektu OICW. A dosti zajímavý. Půl strany, autor Ivan Chludil.

Kimber of America

Tentokrát je Sešit Střelecké revue věnován jedné zbrojovce a její produkci. Shorou okolností se zbraně této firmy začínají právě v poslední době dovážet i k nám. Na rozsáhlejší materiál od několika autorů navazují v závěru tohoto Sešitu dva články Pavla Klozíka na totéž téma, ale s tím rozdílem, že Pavel Klozík si zbrně také rád a s úspěchem vyzkoušel.

Zkouška odborné způsobilosti v angličtině

Pán, jenž nevládne česku, to za pomoci tlumočníků zkusil, vyšlo mu to a spokojeni jsou všichni.

Pažby a rukojeti (4): Sportovní pušky

Stručné shrnutí vývoje pažeb sportovních pušek ve 2O.století přináší na jedné straně ve svém seriálu Ivan Chludil.

Ohlasy, názory, informace

Jeden ze čtenářů se vrátil k airsoftovému tanku, o němž nedávno psal Pavel Klozík. A jeho poznatky jsou poněkud jiné.

Poradna

Tato rubrika byla plná nábojů. Bylo by fantastické, kdyby někdo alespoň poslal něco opravdu zajímavého a nového.

Dějiny revolveru

V rubrice Psali jsme před 25 lety se objevil dávný, ale stále zajímavý článek Vladimíra Dolínka o revolverech Collier i starších. Jedna strana.

Tak to chodilo kdysi

Protiletecká obrana za války světové, přeprava děla za téže války na italské straně fronty, nebo taky přilba od Anzia, která ležela na dně moře a byla vylovena obrostlá škeblemi. Dvě strany, autor neuveden.

Steyr M 12 pro Bavorsko

Dvojstránkový článek Jana Balcara připomíná první světovou válku, kdy panoval všeobecný nedostatek pistolí. Rakušané je nakupovali v Německu, Němci v Rakousku. O rakouské pistoli v bavorských a později celoříšských službách je právě tento článek.

Boj o Rainbow Warrior

Státní terorismus proti lidem, kteří nesouhlasí s tím, co se vylíhlo v hlavách papalášů, neprovozují jen USA, ale svoji zkušenost s ním mají i Francouzi.

ColdSteel-repliky japonských mečů

Funkční (nebo takřka funkční) repliky japonských mečů byly dovezeny i do Čech a na Moravu (pánové prominou, ale pojem Česko mne neoslovil). Vyzkoušel je a výsledky zveřejnil odborník nad jiné povolaný, Bohumil Planka. Dvě strany.

Velká válka

Ivanu Chludilovi se moc líbila publikace o dějinách rakousko-uherského vojenského letectva za I. světové války. A tak jí, myslím si, že oprávněně, věnoval celou jednu stranu.

Prototypa, a.s., Brno

Přemysl Liška navštívil brněnskou Prototypu, kde jsou schopni provádět mimo jiné zkoušky zbraní v extrémních podmínkách, ale nejen to. Rozhodně zajímavé počtení a jelikož jsem v Prototypě byl, mohu říci, že i zajímavé podívání.
Tři strany.

Dětská kuše

Tuto více hračku než sportovní náčiní objavil v nějakém obchodě Ivan Chludil. A zdá se, že si s ní užil, zvláště když provedl některé jednoduché úpravy. Jedna strana a kousek.

Hammerli SP 20 RRS

Novou švýcarskou sportovní pistoli si Jiří Fencl podrobně prohlédl a shromáždil o ní dosti podrobné informace. Zřejmě s ní ale pro tentokrát nestřílel. Stránka a jeden sloupec.

Střelec a jeho brýle

Otázce správné volby brýlí pro sportovní střelbu se na třech stranách věnuje shodou okolností majitel firmy, která je umí dělat nebo alespoň upravovat a opravovat.

Tojhus Museet

Série obrázků z dánského muzea je velmi zajímavá. Mne ovšem zaujal, šokoval, překvapil... kulomet-větrovka. Kdyby to nebylo tak daleko...


A to je z tohoto čísla Střelecké revue všechno. Zrychleně se vrhám na další, abych dohnal zpoždění.

Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 3
Hlasů: 1


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt