Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 74 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecký magazín 7/2004
Posted on Saturday, 03. July 2004 @ 21:57:31 CEST od Jan_Tetřev

Články Prázdninové číslo SM bylo k dispozici již před prázdninami. A o čem v něm píší?

Na titulní straně se skví perkusní vojenská puška, se kterou cvičil kvérgrify arcivévoda František Ferdinand d´Este. Ostatně článek s touto tématikou najdete uvnitř čísla.

Druhé provedení pistole GP K100

Dvojstrana o pistoli pana Kuraciny, která se zřejmě uchytila na trhu a začala se prodávat. O drobných úpravách a mimo jiné i o materiálu hlavně, který byl nyní změněn, píše na dvou stranách autor -mc-.
Tento článek je nejen o zbrani pana Kuraciny, ale i o reklamní zdatnosti firmy Řehák a Řehák. Na největším obrázku, který ilustruje článek, je pistole a krabička s náboji firmy Řehák a Řehák. Tentýž obrázek se, jistě náhodou, objevuje již na předchozí stránce u přehledu článků a do třetice je firma uvedena i v závěru článku jeko dovozce. Inu, když někdo umí, tak umí.Avenger po roce

S autorem adaptéru na pistole Colt 1911 a jejich klony, který byl představen na loňské výstavě IWA, si na letošní výstavě povídal David Pazdera. Vše se vyvíjí zdárně a podle slov pana konstruktéra je objednávek strašně moc. Dvě strany.

Fenomén Lasergrips

Laserový zaměřovač jako součást střenek rukojeti u krátkých a potenciálně i dlouhých palných zbraní. Dobrý nápad a zřejmě se uchytil. Dvě strany, redakční materiál.

Dětské zbraně Františka Ferdinanda

Nový Střelecký magazín vyšel právě v době, kdy jsme vzpomněli skon arcivévody Františka Ferdinanda, takže nevzpomenout tohoto milovníka lovu by bylo hříchem. Netradičně tuto více či méně povinnost pojal Vladimír Dolínek, když píše o flintičkách, s nimiž se malý arcivévoda učil lovit a pochodovat. Tři strany, pěkné obrázky.

Rozhovor s K.H.Wrobelem nejen o mosinkách

S autorem dvou knih o mosinkách si povídal Vladimír Dolínek a povídalo se hlavně o nich. Na přetřes ovšem přišlo také další směřování badatelské činnosti pana Wrobela. Na řadě jsou samonabíjecí pušky Tokarev. Jedna strana.

Puška Mannlicher vz.1885

Dokončení článku Davida Pazdery z minulého čísla. Popisuje se zde technické řešení, pokusná modifikace 1885/1886 a také osudy těchto zbraní po jejich vyřazení z rakousko-uherské armády. Dvě strany.

Samopaly ZK 383

Článek Jana Skramoušského je takřka výhradně zaměřen na technickou stránku těchto československých samopalů. Zde se popisují varianty ZK 383 P a ZK 383 sz. Dvě strany.

ZK 383 v letech 1938-1945

Témuž samopalu je věnován i následující článek, který si ovšem všímá toho, kam směřovaly nebo měly směřovat dodávky této zbraně v průběhu I. světové války. Pět stran, autor Jan Skramoušský.

Kolečko i doutnák

Na pole replik hodně starých zbraní se vypravil David Pazdera. A jak jest jeho dobrým zvykem, vzal to důkladně. Kromě popisu vzniku a peripetií kolem repliky pánů Nadrchala a Pospíšila se věnuje také okolnostem objevení se zbraní s kombinovaným zámkem ve výzbroji habsburské armády. Tři strany.

Zkoušení zbraní v českých zemích před rokem 1989

Páté pokračování seriálu Zdeňka Faktora. Dospěli jsme k zákonům a nařízením z let 1931 a 1932. Dvě strany.

Odstřelovací puška Mosin vz.1891/30-modifikace VP

V testovací rubrice oldtimerů se zkoušela mosinka pro odstřelovače se starším dalekohledem a výsledky nebyly nejhorší. Většina článku je však věnována vývoji sovětské optiky pro odstřelovačské pušky. Dvojstránkový článek napsal tajemný (mc).

.17 Mach 2-začíná éra sedmnáctek?

Zřejmě nastává, ale to se ukáže za pár let. Článek autora, ukrytého pod značkou -s-, pojednává především o parametrech i historii náboje 17 Mach 2 a mimo jiné přináší i portrét jeho konstruktéra. Dvě strany.

Francouzský lehký kulomet Chatellerault Mle.1924 M 29

U nás nepříliš známý a asi i vzácný kulomet je představen na prostřední dvojstraně.

Poradna

V této rubrice, kterou většinou nekomentuji, mne zaujalo tíéma plynových masek. Máme jich v muzeu několik desítek, ale chybí mi literatura. Leccos se mi kdysi podařilo určit s pomocí jednoho pána z civilní obrany, ale ještě to není všechno. Nevíte někdo o nějaké dobré příručce, knize či tlustospisu na toto téma?

Nože v Norimberku

Tři strany textu a obrázků a jako prémie ještě druhá strana obálky, plná dalších obrázků. To je nožířská IWA v kostce podle Martina Helebranta. Autor si nejprve všímá nožů, oceněných v nožířské soutěži na veletrhu, ale pak přechází o k těm neoceněným, aby na nich demonstroval současné trendy v tomto oboru.

Číselné a písmenné kódy na nemeckých bodákoch pre pušky Mauser K 98k.

Bodáky jsou stále více aktuálním tématem a oba naše časopisy se jim věnují. O číselných kódech na německých bodácích píše na dvou stranách Andrej Blažíček.
Další zajímavé informace o německých bodácích má pan Blažíček také na internetu. Nakoukněte, stojí to za to.

Mikulášovice-kolébka nožířského průmyslu

Zdeněk Faktor se v dalším díle zabývá mikulášovickým nožířstvím v době první republika a také v době po II. světové válce. Dvě strany.

Tapiserie v Bayeux

V další části seriálu Leonida Křížka se dostáváme na sám konec bitvy u Hastingsu, jsme svědky smrti krále Harolda a útěku toho, co zbylo z jeho vojska. Jedna strana.

Co vyjde o zbraních a vojenství

I na letošek je toho celkem dost. Připravme si peněženky a vybírejme pozorně. Jedna strana.

Vojenské zajímavosti ve Finsku

Vladimír Kupka se vypravil do Finska a první díl jeho článku je zřejmě takový trochu zahřívací. Autor se vylodil, rekapituloval historii země a okoukl to, co bylo nejblíže. Dvě strany.

Po stopách výroby raket v Čechách a na Moravě za II. světové války.

Čtvrtá část seriálu se stále pokouší dát dohromady drobečky informací, které by dokládaly, kdo, kdy a jak moc se podílel na vývoji německých raket.

Pistole Parabellum P-08

V demontážní rubrice se rozebírá Parabella na dvou stranách.

Zbrojířské měrky k 7,65 mm samopalu vz.61

Na jedné straně je představuje Emil Markup.


A na zadní straně je řez pistolí Astra 700.

Střelecká revue
Střelecká revue


Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM


 

 
Příbuzné odkazy
· CNN.com
· PHP HomePage
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4
Hlasů: 1


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt