Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 79 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecká revue 1/2005
Posted on Saturday, 08. January 2005 @ 14:42:17 CET od Jan_Tetřev

Články Vyšlo první letošní číslo Střelecké revue. A leccos je jinak.

Na titulní straně dominují samonabíjecí kulovnice Sajga na snímku Pavla Klozíka. Potkáme tu také nové logo, které je součástí inovované grafické úpravy. Na straně 3 je ale logo původní, takže uvidíme.

Zaujalo nás

Pavel Klozík zaplnil zajímavými obrázky věcí, které jsou "na trhu" hned dvě strany. Mne jako staromilce zaujala pěkná perkusní pepřenka, ale na své si přijdou jak milovníci pistolí SIG, Glock, revolverů Colt, tak zájemci o čínské napodobeniny zákopové brokovnice Winchester 1897.

Vážení čtenáři, milí přátelé,

Celostránkový editorial Přemysla Lišky je v první části věnován změnám v rámci časopisu, v druhé části pak připomíná jeden z úkolů odborného zbraňařského tisku, kterým je boj proti lžím a polopravdám o zbraních, šířených novinami, rozhlasem a televizí.

Zbrojní zákony a praxe

O náplni semináře Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva informuje na jedné stránce Ivan Chludil.

Přírůstky do rodiny

Třístránkový materiál P.Lichla nás zavádí mezi plastové pistole Walther P99. Nejprve si připomeneme základní model a potom již se autor věnuje výčtu a popisu nových úprav a především zbrusu nových subkompaktů.
Jen bych upozornil na to, že autor používá pro tyto zbraně někdy označení P99, jindy P 99. Správná je první varianta. Je to drobnost, ale v rejstříku SR a SM si nemůžeme, resp. pokud je to možné nechceme, tato odlišná označení pro jeden typ zbraně dovolit.

Léto s Vikingem

Pan Uhlík z Leika zkoušel celou jednu sezonu IPSC ruskou pistoli z Iževska. O zkušenostech s ní vyprávěl Pavlu Klozíkovi. Stránka a půl.

Zbranex Příbram

S příbramskou prodejnou zbraní a střeliva nás na půl stránce formou rozhovoru s majitelkou seznamuje Jiří Fencl.

Škola budoucích bodyguardů

Do Soukromé střední odborné školy ochrany osob a majetku v Plzni zavítal Jiří Fencl a s náměstkyní generálního (!!!) ředitele pohovořil o zbraních, sebeobraně a perspektivách absolventů.

Colt Mk IV a Gold Cup Trophy

Pistole Colt od přímo Colta z 90. let 20.století objevil v jedné prodejně Pavel Klozík a pořádně si je prohlédl, nafotil a napsal k nim článek, který díky mnoha obrázkům má dvě stránky.

Ruger SP 101 22 LR

Kapesní malorážkový revolver známé americké firmy si pořádně vyzkoušel Ivan Chludil. Je to vlaszně revolver v ráži 357 Magnum s válcem o šesti komorách ráže 22 LR... Ale střílí to prý výborně! Dvě strany.

Walther CPS Nighthawk

Bombičkového bratříčka známého plasťáku Walther P99 s mohutným kompenzátorem popisuje Jiří Fencl. Seznamuje nás také s výsledky testu, který s touto zbraní provedli redaktoři německého časopisu Visier.

Ráže 40 mm

O airsoftovém granátometu a granátech do něj píše na dvou stranách Stano R.Kříž.

Jednotné střely DDupleks

Tyto střely pocházejí z Lotyšska a na jedné straně o nich najdeme základní informace od autora pod zkratkou -jv-.

Krico

Sortiment kulovnic a malorážek německé obchodní firmy, jejíž zbraně se vyrábějí v Itálii, představují na třech stránkách Jiří Fencl a Přemysl Liška.

Kulovnice Saiga

Až na severní Moravu se za loveckými a sportovními zbraněmi, které jako kdyby tatíčku Kalašnikovovi z oka vypadly, vypravil Pavel Klozík. Prohlédl si je, vyzkoušel a odnášel si zřejmě dost dobrý dojem. Čtyři strany.

Tryon Match

Novinku firmy Pedersoli, která je ovšem vylepšením zbraně dlouho úspěšně vyráběné a prodávané, představuje na jedné stránce DAG.

Auto-Arrestor

Mašinku na elegantní zastavení prchajícího auta nebo jen debilního piráta silnic, který překročí rychlost, představuje na půl stránce -LA-.

Tajfun nad Evropou

Letadlo Eurofighter EF 2000 představuje a vítá do života Karel Šimek. Jedna strana.

Útočné pušky SIG

Známé švýcarské útočné pušky představuje v již osmačtyřicátém Sešitě SR Jiří Fencl. Největší pozornost věnuje moderní zbrani SG 550 a zbraním, které z ní byly vyvinuty.

Poradna

V Poradně jsem zveřejnil to, co se nám společně podařilo shromáždit k tajemnému belgicko-anglickému perkusnímu Coltu. K tomu byla přidána kozlice Vincence Gahlerta.

Nové knihy

Podobně jako u spřátelené konkurence je zde recenzováno nové vydání Šádovy knihy a první díl Frimlových kulometů. Zajímavá recenze autora pod značkou (bás) upozorňuje na knihu o dějinách válečné-propagandistické fotografie.

Projekt Rok 1812 podruhé

Na jedná stránce moje maličkost chválí ruské internetové stránky, věnované době napoleonských válek a hlavně Napoleonovu tažení do Ruska. Fakt je, že ti Rusové udělali za poslední dobu hodně práce.
Mimochodem, nedávno vyšla zajímavá knížka o našich zemích na konci napoleonských válek od Milana Švankmajera. Pěkné čtení o věcech pohříchu nepěkných.

Mauser K98k

Posledním dílem se uzavírá seriál o slavné německé pušce II. světové války. Autor se v něm na necelých třech stranách zabývá roky 1943-1945. Článek doplňují dvě velmi zajímavé tabulky-vývoj kódování výrobců a přehled počtu vyrobených kusů.

Do lesa i do stáje

Švýcarský nůž z poloviny 30.let minulého století představuje na půl stránce Stano R.Kříž.

Obrněnci na kolejích

Povídání Karla Šimka o obrněných drezínách mne neobyčejně zaujalo. Je to téma, o němž jsem nic nevěděl. Píše se zde o drezímách československých, polských, německých i sovětských... Hodně obrázků. Tři strany.

Druhá světová válka

Začíná celoroční soutěž SR. tentokrát na téma II. světové války. První článek je věnován polskému odboji a první dvě otázky soutěže napadení Polska. Jedna stránka.

Baterie Vara a Hanstholm

Josef Novotný navštívil německé dělostřelecké baterie, které měly za války uzavírat úžinu Skagerak. Stály proti sobě, jedna na norské a druhá na dánské straně. Dvě strany.

Nože Smith Wesson

Žádné převratné technické novinky a vymyšlenosti, ale solidnost, kvalitní materiál, kvalitní zpracování. To jsou nože SW v přehledu Ivana Chludila.

Zlepšení bezpečnosti pistole ČZ model 75

Není tomu tak dávno, co se v naších luzích a hájích mocně diskutovalo o bezpečnosti nejslavnější československé a české pistole. O tom,že výrobce se o tuto záležitost staral již dávno a přistoupil k činům, svědčí i článek Otakara Vrby z doby před 25 lety. Jedna strana.

Videoprojekční střelnice SCSA

Jednu zřejmě velmi dobře vybavenou střelnici z Čimelic představuje na jedné straně Pavel Klozík.

Vzduchovka ISB

Vzduchovku moravského konstruktéra si vyzkoušel Ivan Chludil. Výsledky vynikající. Samozřejmě ji také nafotil a popsal, takže vznikl zajímavý dvojstránkový článek. Já jsem se dosud domníval, že ISB je nějaká Čína. Mimochodem, o této zbrani jsem na netu nenašel nic.

Čtvrt století Hubertských střeleb

O zajímavých střeleckých závodech, vlastně spíše střeleckých slavnostech píše na dvou stranách Ivan Chludil.

Starožitnosti

Na předposlední straně přináší Pavel Klozík obrázky toho zajím,avého z našeho oboru, co našel na výstavě starožitností v Praze.

Na poslední straně obálky je replika sportovní kuše.


A máme za sebou první číslo nového ročníku. Časopis je nadále pestrý, pro každého něco. Domnívám se, že start do nového roku se vydařil.

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM
Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· GNU Project
· PHP HomePage
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt