Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 49 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Lidé kolem zbraní: Tisková konference M. T. Kalašnikova: Veselá historka z natáčení poprvé aneb Jak
Posted on Friday, 21. September 2001 @ 08:00:00 CEST od David_Pazdera

Články První ze slíbených veselých historek. I tak to někdy chodí

Asi bych měl předeslat, že ačkoli jsem již nějaký čas redaktorem Střeleckého magazínu, nepovažuji se za opravdového novináře. Nemám ani novinářský průkaz, což je někdy zdrojem potíží a nepříjemností, ale zatím jsem se nějak nedokopal k tomu, abych v téhle věci něco podnikl.

K tiskovým konferencím zaujímám poměrně vlažný stav. Obvykle se na nich člověk stejně moc nedozví; zato dosti často bývá obdarován nějakým více či méně hodnotným upomínkovým předmětem nebo je nakrmen a napojen. Cílem je většinou pouze udržování dobrých vztahů s novináři bez vyžadování přímých protislužeb, jenže ve mně to stejně vzbuzuje dojem, že bych měl být hodným chválícím chlapcem, a to už není o objektivitě. Takže se tiskovkám spíše vyhýbám.

Tisková koneference M. T. Kalašnikova je ovšem událost zcela jiného ražení. Tu si prostě nesmí nechat ujít nikdo, koho alespoň rámcově zajímají moderní dějiny zbrojní techniky. Jenže nechybělo mnoho a my se o ní ani nedozvěděli.

Na norimberském veletrhu IWA jsem byl zatím dvakrát, pokaždé jako doprovod zkušeného matadora Martina Helebranta. Letos náš tým rozšířil další stálý spolupracovník Střeleckého magazínu Daniel Řehák. Ani jeden z nás nikde nezaregistroval, že by ke Kalašnikovově tiskovce mělo dojít; při letošním poměrně chudém programu pro tisk bychom to nejspíš nepřehlédli.

Až přišla sobota večer, to se v jednom pavilónu norimberského výstaviště koná mohutné bavorské mecheche pro vystavovatele, novináře a podobně. Pro mě je to jedna z nejzajímavějších akcí celé výstavy, neboť je to místo, kde sedíte u stolu s desítkami odborných publicistů z celého světa a celé hodiny se s nimi za popíjení celkem slušného piva bavíte o zbraních. Občas je sice nutné pořádně zvýšit hlas, to když to bavorská kutálka začne rozjíždět, ale jinak - jedna z variant ráje. Jazykové schopnosti tu navíc nehrají zas tak důležitou roli; když něco není jasné, stačí tužka a papír a popovídáte si opravdu s každým, ať je to Japonec, Fin nebo třeba Rus, kterých teď do Norimberka jezdí čím dál víc.

Někdy v době, kdy už zbytky novinářské komunity začaly být společensky unaveny, naši českou výpravu najednou oslovila skvělá dáma jménem Virginia Ezell (abych ji nepřechyloval, koncekonců je to důstojnice armády USA, takže si to opravdu nezaslouží), která se ptala, jestli zítra dopoledne přijdeme na tu konferenci s M. T. Kalašnikovem. Ukázalo se, že původně byla tiskovka plánována již na sobotu, ale došlo k nějakým organizačním zádrhelům (pro Rusy na veletrhu IWA dosti typickým). Teď se měla uskutečnit v neděli, jenže nikdo nevěděl přesně kdy. Časový rozptyl možných začátků, které jsme posbírali kolem stolu, byl úctyhodný - některé údaje se lišily snad o 4 hodiny.

Nepamatuji se už přesně, který čas jsme si nakonec odhlasovali jako nejpravděpodobnější - myslím že to byla jedenáctá. V každém případě jsme s Danem Řehákem v onu dobu hlídkovali okolo tiskového střediska; a světe div se, Rusové tentokrát zabodovali a zhruba v celou se v početném doprovodu objevil ON: malý velký legendární Michail Timofějevič Kalašnikov.

Pokračování někdy příště

 

 
Příbuzné odkazy
· KDE
· Více o Články
· Novinky od David_Pazdera


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt