Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 93 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Historie: Technický předpis pro výrobu a přejímání pistole vz. 38 – 2. část
Posted on Tuesday, 08. February 2005 @ 11:00:00 CET od David_Pazdera

Články V pokračování opisu předpisu pro výrobu a přejímání pistole vz. 38 se tentokrát podíváme, co všechno musel pro úspěšné převzetí této zbraně zajistit výrobce. Samozřejmě bezplatně.

A/ Všeobecná ustanovení.
b/ Ustanovení pro dodavatele.
Výroba pistolí musí býti prováděna přesně podle výkresů schválených voj. technickým ústavem. Bez vědomí vojenského tech. ústavu nesmí býti na výkresech nic měněno. Návrh na změnu předložený firmou musí býti doložen praktickými zkouškami a protokoly a nesmí porušiti vyměnitelnost součástek u pistolí dříve vyrobených.
Dodavatel je povinen dáti voj. správě bezplatně k disposici:

1/ Potřebný počet konstruktivních výkresů pistole vz. 38 a to:
4 slohy voj. techn.ústavu a
2 slohy zbrojně techn. úřadu.
Konstruktivní výkresy musí obsahovati též i výrobní tolerance.
Kromě toho dodá firma vojenské správě spolu s konstruktivními výkresy výkresy kalibrů a to ve stejném počtu. Tyto výkresy musí obsahovati rovněž tolerance, udávající výrobní úchylku kalibru. Tyto konstrukční výkresy a výkresy kalibrů jsou uloženy jako spisy „tajné“.
Před započetím velkovýroby musí býti přesně vypracován toleranční systém, schválen voj. techn. ústavem a musí zaručiti naprostou vyměnitelnost veškerých součástí u všech dodávaných pistolí.
Firma ručí za správnost veškerých výkresů a jest povinna plně nahraditi škody, které by voj. správě event. vznikly užitím chybných neb neúplných výkresů.
Kromě toho jest dodavatel povinen dáti zbrojně techn. úřadu k disposici:

2/ Svému účelu plně vyhovující prostorné místnosti s denním světlem; veškeré přístroje, nástroje a pomůcky, jichž je ku kontrole, přejímání, rozbírání, skládání a čištění zapotřebí.

3/ Střelnici k nastřelování a tormenování s úplným k tomu potřebným zařízením (nastřelovací stolky, upínací zařízení k tormentaci, tištěné nástřelky, terčové zařízení, střelnici pro střelbu na 25 m apod.).

4/ Jednu soupravu kalibrů a protikalibrů potřebných pro přejímání a mimoto jednu soupravu nejdůležitějších a nejvíce užívaných kalibrů, které určí ZTÚ jako zálohu pro případ opotřebování soupravy používané.
Veškeré tyto kalibry, protikalibry a přístroje musí býti verifikovány voj. techn. ústavem; jen takto označených kalibrů a přístrojů smí ZTÚ používati při kontrole a přejímání.
Verifikací stávají se kalibry a protikalibry majetkem voj. správy na tu dobu, pokud jsou schopny použití. Opotřebí-li se, zbaví se verifikační značky a vrátí se dodavateli k bezplatné výměně.

5/ Personál, potřebný k výkonu, souvisejícímu s přejímáním.
Veškerý pomocný materiál musí plně vyhovovati svému účelu; povinností dodavatele je udržovati jej stále v dobrém stavu, tj. opravovati neb nahrazovati novým.
Dále je dodavatel povinen opatřiti si veškeré výrobní a kontrolní kalibry pro vlastní potřebu tak, aby byla zaručena vyměnitelnost všech součástí pistole, i v tom případě, že některé z nich pocházely od subdodavatelů, které by si firma sama zvolila.
Hotové a zbrojně techn. úřadem převzaté pistole konservuje a uskladní dodavatel až do odebrání jich voj. správou z továrny.
Vojenská správa objednává materiál „franco-loco vagon“, takže jest povinností dodavatele převzatý materiál před odesláním řádně uskladniti a v přítomnosti gážisty technické správy ZTÚ zboží zabaliti, naložiti do vagonů a odeslati.
Pokračování někdy příště.

 

 
Příbuzné odkazy
· Více o Články
· Novinky od David_Pazdera


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 5
Hlasů: 1


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt