Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3059
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 88 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecký magazín 4/2005
Posted on Wednesday, 30. March 2005 @ 21:21:30 CEST od Jan_Tetřev

Články A máme tu dubnové číslo Střeleckého magazínu. Již titulní strana je dosti zajímavá.

Na titulní straně totiž najdeme kulomet K 56, nad nímž na modré obloze poletuje letadlo amerických imperialistů nebo jak se jim dnes říká.

Ostatně tomuto kulometu je věnována i druhá strana obálky.

Lovecká kulovnice Los-7-1

Pánové z redakce se seznámili s ruskou kulovnicí z Iževska, kterou k nám dováží C.I.D. Praha. Zřejmě jde o solidní zbraň, která se hodí i těm, kdo zapomínají na údržbu, protože na ní je leccos tvrdě chromováno.
Mimochodem je zajímavé, že na webových stránkách dovozce jsem dnes 30.3. tuto zbraň marně hledal.

Pistole XD v ráži .45 GAP

Chorvatská firma ještě nedávno horko těžko kopírovala Glocky. Pak už to dělala líp. A potom si vzájemně pomohly s firmou Springfield Armory a je z toho pro Glocka nebezpečná, protože levná konkurence. Dokonce už začali vyrábět své zbraně v nejnovější Glockově ráži. Dvě strany, redakční materiál.

Úprava revolveru Melcher

Jaroslav Sedlář řešil problém s německým flobertkovým revolverem, který hodlal střílet pouze s německým, ale nikoli českým střelivem. Stačily malé úpravy a vše běhá jako hodinky. Půl strany a dvě fotky.

Rotní kulomet K 56...

Třetím dílem končí seriál Martina Dubánka. Přes všemožné peripetie zkoušek, připomínek a závad se dostáváme až k zavedení UK vz. 59 do výzbroje a k jeho výrobě. Tři stránky velmi zajímavého povídání.

MMG-AK-74M

Vypadá to jako Kalašnikov, je to dokonce vyráběno v Iževsku, ale střílet to od narození nemůže. Ovšem jako výuková pomůcka nebo výzdoba pánského pokoje to nepochybně může býti moc zajímavé.
Nicméně zarazila mne poznámka pánů redaktorů, že na nás nějaký chytrolín vymýšlí zase nějaký zákon, kterým nám hodlá přistřihnout křidýlka. Doufám ale, že je z této vládní koalice a v předčasných volbách na něj nezbude koryto.
Jedna strana a bylo to moc zajímavé.

Brněnská zbrojovka a princip Gerlich

Jednostránkový článeček Davida Pazdery o tom, jak si brněnská Zbrojovka obstarávala informace o Gerlichových patentech, jejich využití a co vlastně zjistila.

Kořistní zbraně v německé armádě. Krátké palné zbraně.

Kořistním pistolím a revolverům z Francie, Španělska, Rakouska, Belgie a Sovětského svazu se na základě dobového německého předpisu věnuje na čzyřech stranách (s).

Čeští prodejci zbraní na internetu

Na dvou stranách se rozplývám nebo zlobím nad internetovými prezentacemi našich firem, obchodujících se zbraněmi. Jejich úroveň je vskutku rozdílná. Jak se na prezentace těchto firem dívají čtenáři G-I, nejlépe ukazuje tato anketka

Jak sbírat pistole DUO

Dvojstrana Davida Pazdery je věnována rozpoznávání válečných pistolí DUO z Opočna, resp. Opotschna. Co je vzácné, co méně vzácné a jak se to pozná? To najdete v článku.

Zkoušení zbraní v českých zemích před rokem 1989

Již čtrnácté pokračování seriálu Zdeňka Faktora nás přivádí do roku 1962 a seznamuje nás s tehdy vzniklým předpisem, podle nějž se zkoušení zbraní provádělo.
Dvě strany.

Pistole vz.37 model pro bulharskou policii

U Řeháků se objevila vzácná bulharská pistolka z České zbrojovky. Tak si ji vyzkoušeli a že by z ní byli nějak moc nadšeni, to ne. Dvě strany.

Francouzská námořnická puška vzor 1878 aneb systém Kropatschek

Reinolf reisinger se na své dvojstraně věnuje rakouskému systému, který se ale mnohem více než doma prosadil ve Francii. Podrobný článek, celkem přehledný, s dobovými kresbami. Na následující prostřední dvojstraně pak najdeme krásnou fotografii řezu této zbraně od Petra Packana.

Poradna

V Poradně mne zaujala kulovnička od firmy Peterlongo, ale při mojí muzejní práci mi více pomůže odpověď na dotaz ohledně původu polní lahve, kterou v muzeu taky máme, ale neznačenou.

Zbraně a zákon v praxi. Zákon o zbraních.

Uklázka z nedávno vydané knihy Jana Komedy. jedna strana.

Putování za historickými zbraněmi v Německu.

Roman Gronský se vypravil nejprve do městského muzea v Rothenburgu, kde je vystavena soukromá sbírka zbraní "Sammlung Baumann" a poté vyrazil za panem Frickerem do Dinkelsbühlu, kde tento pán obchoduje se zbraněmi. V článku pana Frickera neskonale pochválil. Ostatně na nabídku této firmy se můžete podívat zde. Dvě strany a pěkné obrázky.

Opakovací puška MAS Fusil d´Infanterie Modele 1936

Francouzské pušce, která byla po nějakou dobu chápána jako náhražka do doby, než bude vyvinuta samonabíjecí puška pro francouzskou armádu, píše Martin Helebrant. Flinta se však ve výzbroji udržela poněkud déle a osvědčila se. Dvě strany, pěkné obrázky.

Výcvik prvorepublikové armády na lyžích

Roztomilá, úsměvná a obrázky doprovázená zprávička o akci jednoho klubu vojenské historie. Necelá jedna strana, autor F.H.

Vnitřní balistika

Sedmé pokračování seriálu švýcarského matematika a balistika, který již na stránkách SM zdomácněl. Tentokrát nikoli rovnice, ale text na stránku a půl.
Mimochodem, u tohoto materiálu mne taky těší, že je zde uvedeno, o kolikáté pokračování se jedná, což jinak v SM nebývá zvykem.

Prototypy kulometu vz.59. K 56 v detailu

Druhý článek ke stejnému tématu v jednom čísle. Málo textu-technického popisu a především obrázky, obrázky, obrázky. Dvě strany, autor (s).

Sovětské sumky a bandalíry pro pušky

Literatury o součástkách výstroje vojáků je velmi málo. Zvláště u Rusů toho mnoho není. Takže díky anonymnímu autorovi, který napsal a nafotil povídání o sovětských sumkách. První část má dvě stránky a těším se na druhou.

Základní demontáže krátkých palných zbraní Astra 900, 7,63 mm Mauser, 9 mm Bergmann-Bayard.

V demontážní rubrice je na třech stránkách popsána demontáž španělské pistole, která vypadá jako Mauser C-96, ale není to Mauser C-96.

Německá lafeta MG Schartenlafette vz.26 a 37

Němci ukořistili velké množství čsl. kulometů a používali je mj. v pevnostech. Nějak je tam ale museli lafetovat, o čemž píše na třech stranách Martin Dubánek.

Čs. signální pistole vz.44/67

A na poslední stránce je nákres této známé signálky.

A to je z nejnovějšího čísla SM všechno. Já jsem si početl a zřejmě ještě počtu. A co vy?Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4.66
Hlasů: 3


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt