Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3059
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 77 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Odborné časopisy: Střelecká revue 4/2005
Posted on Saturday, 09. April 2005 @ 12:23:43 CEST od Jan_Tetřev

Články A máme tu dubnové číslo Střelecké revue. Na titulní straně je pozoruhodná zbraň.

Najdeme tam totiž opakovací perkusní předovku, která vyhověla zákonům Velké Británie. Navíc se na realizaci výroby této zbraně podíleli češrí podnikatelé.


Zaujalo nás

Ivan Chludil navštívil benešovskou prodejnu Festa a na šel tam finskou, českou, švýcarskou i americkou kulovnici. Taktéž zde byly krátké zbraně z Ameriky, Ruska a Maďarska. Dvě strany.

Opakovací předovka pro Británii

Při vývoji a rozjezdu výroby této zbraně se zřejmě krásně zkombinovala britská vytrvalost s českou šikovností a byla tak vyvinuta zbraň, která se v Blairově Anglii může volně prodávat a přitom se z ní dá opravdu střílet. Zajímavý čtyřstránkový článek napsali Ivan Chludil a Pavel Klozík.
Nám jen zbývá doufat, že ten, kdo by chtěl manýry Tonyho Blaira přenést k nám, se utopí ve vodách kanálu La Manche.
Mimochodem, jedna takováto pistolka by byla moc zajímavým přírůstkem pro sbírku našeho (tedy i vašeho) pardubického muzea.

CZ 75 SP-01 Tactical, pistole šampióna ve střelbě IPSC

Pavel Klozík si vyzkoušel pistoli mistra Evropy v IPSC v divizi Production. A byl spokojen.

Zlatý Desert Eagle

Kdo chce a má zbytečných 70 000 korun, může si Desert Eagla v ráži 50 AE koupiti pozlaceného čtyřiadvacetikarátovým zlatem. Včetně zásobníku. Pavel Klozík v jednostránkovém článku prezentuje také svoji představu o praktickém využití této zbraně.

Glock 37 ráže 45 GAP

Podrobně na třech stranách o nové pistoli na nový náboj od starého výrobce. A samozřejmě také výsledky zbraně na střelnici, protože článek napsal Pavel Klozík.

V boji na krátkou vzdálenost rozhodují instinkty

Výtah z článku veterána jihoafrické policie v rozsahu jedné strany zpracoval Ivan Chludil.

Deringer Bond Arms Cowboy

Žádná pistolka do vestičky, ale půlkilová zbraň na náboje se slušným výkonem. To je zbraň, kterou na dvou stranách představuje Ivan Chludil.

Jaspowa 2005

Dvojstrana o rakouské výstavě, na které se vystavují také zbraně. A dá se říci, že nikoli ledajaké. Mne tam zaujala jednoranová kulovnice s vnějším kohoutem, opatřená zřejmě závěrem Roux. Vyrobili ji rakouští puškaři.

Short Stop

Jak skolit teroristu a přitom nesestřelit letadlo, které terorista unesl? Jedním z řešení je nesmrtící střelivo, které na druhé straně dá teroristovi pořádně zabrat. Ale... pokud nemá třeba vestu. Dvě strany, autor Stano R.Kříž.

Nestačí jen strefovat

Tři stránky o střeleckém výcviku na Střední policejní škole v Praze-Hrdlořezích. Autor Přemysl Liška.

Nightforce NXS

Novou řadu zaměřovacích dalekohledů americké firmy představuje na jedné stránce Jiří Fencl.

Beretta Cx4 Storm

Halasně vychvalovanou zbraň z produkce italského obra si vzal do parády a pořádně vyzkoušel Pavel Klozík. Také ji v článku podrobně popsal. Jeho dojmy nebyly zřejmě nikterak valné. Článek obsahuje více než dva sloupky výtek vůči zbrani a jeden odstavec pozitivních vlastností, které však autor získal z "dostupných informací". No, asi to nebude opravdu žádná sláva.
Dvě strany.

Rossler Titan 6

Tentýž Pavel Klozík byl naopak velmi spokojen s kulovnicemi rakouského puškaře. Ostatně se s tímto puškařem u Řeháků také seznámil. Tři strany.

BWT-civilní varianty vojenských zbraní

V krátkém článku představuje Petr Müller německou firmu, která vyrábí samonabíjecí varianty útočných pušek. Jedna strana.

AUG v ráži 5,56 mm NATO

Dvojstrana Pavla Černého připomíná dosud používanou a chválenou, ve své době super moderní novinku futuristických tvarů-tedy rakouskou útočnou pušku AUG 77. Celkem osm obrázků s obsáhlými popiskami.

Vidět střelu za letu aneb rychlokamera poprvé

Na brněnské Univerzitě obrany umějí pánové dělat experimenty v oboru ranivé balistiky a mají k tomu vhodné materiály. Na tamním Vysokém učení technickém mají zase rychloběžnou kameru. A Prototypa má prostory, kde se mohlo experimentovat. Pánové, kteří pokusy prováděli, publikují průběh pokusů se spoustou zajímavých obrázků z kamery. A taky jsou tam internetové adresy, kde jsou další obrázky.

Optická neviditelnost

Letadla, lodě, lidé... O pokusech učinit především letouny a lodě neviditelnými nejen pro radary, ale i pro lidské oko, které je výrazně citlivější a nenechá se jen tak ošálit. Tři strany, autor Lukáš Visingr.

Zbraně sečné a bodné

Další vydání Wagnerovy známé práce je prezentováno v inzertní rubrice.

Ohlasy, názory, informace

Tak v této rzbrice se urodilo. Jeden pán tam píše o špuntech do uší z nábojů 9 Luger a 7,65 Browning. Dozvídáme se o oteváracích dobách dvou pevnostních muzeí, další čtenáři obhajují UK 59. Pěkné.

Poradna

V poslední době mi na stole přistály zajímavé dotazy. Na dva z nich se odpovídá v Poradně. První je o německé kulovničce s vnějším kohoutem a se závěrem, ovládaným tlačítkem. Druhý se týká pruské jezdecké šavle model 1852/79.

Stavebnice francouzské jezdecké pistole An IX

Josef Novotný zakoupil repliku francouzské křesadlové pistole od firmy Pedersoli. V článku nás nejprve seznamuje s historií francouzských jezdeckých pistolí od časů předrevolučních až k transformaci na perkusní systém. Poté následuje popis prací, které je třeba vykonat, aby se stavebnice změnila v pěknou repliku zbraně. Tři strany.

Krnkové

V rubrice Psali jsme před 20 lety se objevil článek Miroslava Michálka o našich známých a populárních zbrojních konstruktérech. Inu, dvacet let uplynulo a článek zdá se mi poněkud dosti tendenční. Dvě strany.

Blesková porážka Francie

Stručnou rekapitulaci porážky Francie v roce 1940 přináší na dvou stranách Ivan Chludil. A následují další dvě otázky do celoroční soutěže.

Giganti německé Luftwaffe

Nejprve to byly obří kluzáky, ale když se ukázalo, že práce s nimi je velmi složitá, přebudovali je na obří šestimotorové dopravní letouny. Některé z nich skončily válku u nás ve východních Čechách. Tři strany, autor Karel Šimek.
Zlamovací opakovací vzduchovka Ivan Chludil potkal zajímavou až velezajímavou opakovací vzduchovou pistoli. Než zjistil, jak to vlastně funguje, chvilku to trvalo, ale vznikl pěkný článek o zbrani, která je snad čímsi prototypem, který se nedostal dále než do výroby. Tři strany.

Americké zásahové jednotky

Další pokračování článku Milana Kováře se věnuje specielním policejním jednotkám ve Washingtonu, Las Vegas, Chicagu, Portlandu, Miami a kansas City. Dvě strany.

Nový nůž-bajonet US Marine Corps

Američané mají nový bodák a když ho mají Američané, mají ho také v Parfilexu.Údaje o nové zbrani přináší s fotkou a nákresem na skoro dvou stranách Pavel Švanda.

Střelnice Corrado

Asi nejznámější ostravskou střelnici představuje na stránce a jednom sloupci Pavel Klozík. Když si to člověk přečte, zjistí, že střelnice není jen střelnice, ale poměrně zajímavý komplex, který se navíc zřejmě bude rozšiřovat.

Diabolky Magnum

Maďarsko-americké diabolky nezvyklé konstrukce nejsou při použití v českých vzduchovkách žádný zázrak. Vyzkoušel si to Ivan Chludil.

Disciplíny sportovní střelby

Rubrika pokračuje velkorážovými pistolemi. Dvě strany.

Pegasus Bride

Připomínka důležité epizody z invaze spojenců do Evropy v červnu 1944. Obrázky, text.

A na poslední stránce je útočná puška AUG ze Štýru.

To je z letošní čtyřky vše. Pestrá nabídka, více článků o druhé světové válce. Výročí je za dveřmi.

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM
Střelecká revue
Střelecká revue


 

 
Příbuzné odkazy
· GNU Project
· PHP HomePage
· KDE
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 4
Hlasů: 1


Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt