Vítejte na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
 

Hlavní Menu
· Hlavní
· Novinky
· Download
· Historie
· Moderní zbraně
· Časopisy
· Literatura
· Odkazy
· Puškaři
· Krnkové
· Střelnice
· Zabezpečení zbraní
· Lidé kolem zbraní
· Muzea a cestování
· Vzdělávání
· Zbrojní zákon
· Galerie
· Váš účet
· Poslat příspěvek
· Statistika
· 20 Nej...Další volby
· Inzerce a diskuse
· Archiv článků
· Seznam členů
· Zprávy členům
· Doporučte nás
· Kontakt

Anketa
Ve Střelecké revui nejraději čtu články na téma

Moderní zbraně (včetně testů)
Historické zbraně
Chladné zbraně
Příslušenství
Přehled knih
Poradna
Sportovní střelba
Vojenská technikaVýsledky
Ankety

Hlasů: 3048
Komentářů 4

Kdo je Online
Právě je 87 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

Languages
Vyberte si jazykové rozhraní:


Zbrojní zákon: Zákon o zbraních a střelivu-další návrh z dílny ministra Grosse
Posted on Friday, 05. October 2001 @ 08:00:00 CEST od Jan_Tetřev

Články O to, aby neby ani tentokrát přijat, se musíme zasadit všichni. Pišme do novin, mluvme s lidmi, kontaktujme své poslance!

Není tomu tak dlouho, co jsme na G-I měli anketu s otázkou, zda pan ministr vnitra Stanislav Gross zkusí ještě do voleb v roce 2002 prosadit nový (=restriktivní) zbrojní zákon. Většina našich čtenářů, jak se ukázalo, hádala správně! Nepoučen řadou odmítnutí parlamentu, podal ministr vnitra další návrh zákona, v pořadí již kdovíkolikátý. Připomíná mi to úsloví "Oknem ho vyhodili, dveřma se jim vrátil." Zdá se, že někdo na ministerstvu vnitra strašně moc chce, aby byli občané v podstatě zbaveni práva držet za předem jasně stanovených a kontrolovatelných podmínek zbraň. Někomu by se hodilo, aby zase mohl rozhodovat, kdo zbraň mít smí a kdo ne. Aby mohl zabavit to, co se mu líbí.
Domnívám se, že zakazovači zbraní ucítili novou šanci po 11. září a událostech v New Yorku. Poslanci, vyděšení arabskými sebevrahy, by to konečně mohli schválit a mohlo by se začít zabavovat. Sám si myslím, že teď tu šanci opravdu mají.
Že odebráním zbraní slušným občanům mezinárodní teroristy nezastavíme, to je dnes nepodstatné. Hlavně když je činnost. Dnes zakážeme pistole, revolvery a předovky, zítra žiletky a břitvy a jelikož chleba se přece jen musí krájet, necháme nožům alespoň odborně ulámat špičky. Tak nějak bych to viděl.

Podrobnější hodnocení zákona přineseme později. Ale už dnes je jasné, že páni navrhovatelé chtějí zavést kategorii zbraní na povolení a posunout hranici pro historické zbraně zpátky k roku 1870. To je katastrofa!
Návrh zákona včetně důvodové zprávy si u nás můžete k prostudování stahnout v rubrice Download. Stahněte si ho a neodkládejte jeho studium. Čas kvapí.
Vaše připomínky nám napište jako komentáře k tomuto článku nebo i samostatně pošlete na tetrev@guns-info.cz. Uveřejníme je jako samostatné články.
Klidně taky pište do střeleckých časopisů. Střelecká revue má e-mail streleckarevue@quick.cz a Střelecký magazín má e-mail shootmag@volny.cz.
Jenomže to stále nestačí. Kdo můžete, zkuste napsat do novin. Tam si to přečtou i ti občané, kteří si pod vlivem mnohokráte publikovaných pitomostí myslí, že zbraň dnes může získat i slabomyslný recidivista.
Ale nejdůležitější je vyrazit za poslanci. Nebo jim alespoň napsat. Adresy poslaneckých kanceláří poslanců svých krajů najdete ve Zlatých stránkách. Další údaje jsou na www.psp.cz. Najdete tam přinejmenším e-mailové adresy. Poslanci mají dny, kdy úřadují ve volebních obvodech. Samozřejmě k návštěvě je třeba se telefonicky objednat. A nebojme se jich. Je před volbami, budou jako med, ikdyž třeba nebudou souhlasit.

A jak ještě dát najevo, že patříme do veliké rodiny svobodných, svéprávných a sebevědomých občanů, kteří se nebojí bránit svůj život a majetek? Třeba tím, že se sejdeme 13.října v Plzni na Dni Střelecké revue. Tím, že nás tam bude hodně, že se seznámíme, poradíme, řekneme k věci to svoje. Ztratíme ostych, zjistíme, že je nás s podobným názorem veliké množství.

Vždy, když v minulosti neprošly návrhy na restriktivní zbrojní zákon, hovořili jeho předkladatelé přímo plamenně o zbrojní lobby. Sám si myslím, že zde nešlo o vliv zbrojní lobby, jako spíše o vítězství rozumu nad omezeností. Ale jestliže pánové zbrojní lobby chtějí, tak udělejme všechno pro to, aby ji tedy měli a aby ji bylo pořádně slyšet!
Znalecké posudky
Znalecké posudky


 

 
Příbuzné odkazy
· PHP HomePage
· Více o Články
· Novinky od Jan_Tetřev


Nejčtenější článek o Články:
Samonabíjecí plynová pistole Drulov DU-10 Condor


Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0
Hlasů: 0

Prosím najděte si čas a hlasujte pro tento článek:

Špatný
Průměrný
Dobrý
Výborný
SkvělýMožnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek známým  Poslat tento článek známým

"Přihlášení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
 


Vyzkoušejte Linux

Všechna loga a obchodní známky na tomto webu jsou vlastnictvím svých majitelů. Za komentáře si odpovídají jejich odesílatelé. © 2001 mIRC.cz Team.
Tento web je vytvořen pomocí PHP-Nuke, systému pro webové portály, napsaný v PHP. PHP-Nuke je Free Software šířený pod GNU/GPL licencí.
Naše zprávy si můžete stahovat pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt