Do zbraně, občané!!!
Datum: Friday, 01. June 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Vítáme vás na stránkách www.guns-info.cz

Stránky byly oficiálně spuštěny 1.června 2001 a jednotlivé rubriky jsou postupně zprovozňovány.

Jsou určeny všem kdo mají rádi zbraně, ale i těm, kteří je rádi nemají, ale jsou ochotni se o nich něco dozvědět. Chceme se stát křižovatkou, informačním centrem,v němž se dozvíte základní informace o pravidlech hry na poli především palných zbraní v našem státečku. O zákonech, předpisech, institucích, ale také o hráčích na tomto poli-zbrojovkách, obchodnících a puškařích, vydavatelích. Něco o nich napíšeme sami a dále vás odkážeme na zajímavé webové stránky.
Brzy začneme budovat obrázkovou galerii.
Nabídneme vám též tipy na kvalitní odbornou literaturu a zkusíme vás varovat před tou mizernou. Časem umožníme přímé objednání knížek. Podobně bychom rádi postupovali i u odborných časopisů. Jsme moc rádi, že je máme.

Naše první a nejnovější novinka, která je již instalována, je demoverze místního, věcného, jmenného a typového rejstříku našich časopisů Střelecká revue a Střelecký magazín. Je možno ji stáhnout na zkoušku a v případě zájmu objednat verzi kompletní. Jsou v ní obsaženy všechny ročníky Střelecké revue od roku 1969 a Střeleckého magazínu od r.1996 do současnosti. Databáze má 43 000 záznamových karet. Pracovalo se na ní 8 let a vybraný okruh zájemců se s ní již seznámil na Dni Střelecké revue v dubnu 2000 v Pardubicích.

Zvláštností našich stránek jsou odkazy na články v našich a zahraničních tištěných (tedy nikoli pouze internetových) periodikách, v nichž se o daném tématu píše a odkud lze získat další informace. Tedy nejen odkazy na webové stránky, ale i do knihoven.

Hodláme taky zasáhnout do boje za rozumný zbrojní zákon, který netrestanému občanovi umožní bez velkých problémů držet zbraň. Kriminalitu totiž podle nás nesníží odzbrojení řádných občanů, ale odzbrojení a pozavírání gaunerů.

Na tvorbě našich stránek se budou zásadně podílet i sami čtenáři. Sami budete moci ostatním doporučit svoji oblíbenou zbraň, svého šikovného puškaře nebo knížku k přečtení. K našim tématům budou otevřena diskusní fóra, zásadnější příspěvky budou (se souhlasem autorů) nabídnuty našim střeleckým časopisům, s nimiž doufáme navázat přátelskou spolupráci.

Chceme být čímsi jako průvodcem, bedekrem pro cizince, "cizince", nováčky i znalce a ještě spíše bránou, kterou projde do světa zbraní ten, kdo tam chce.

Tedy Do zbraně, občané!


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1