Střelecký magazín č.7/2001
Datum: Saturday, 30. June 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Čtení o zbraních na prázdniny

Pistole z brněnské zbrojovky
Asi nejzajímavější novinkou sedmého, tedy prázdninového čísla Střeleckého magazínu, je článek o třech nových samonabíjecích pistolích ze Zbrojovky Brno. Napsal ho osvědčený odborník ing.Martin Helebrant, který se s nimi setkal na IDETu. Článek zabírá tři tiskové strany a jednu stranu obálky.

Kulomet Chauchat a pušky Mosin
Druhým dílem pokračuje materiál Jana Skramoušského o kulometu Chauchat a poslední částí se uzavírá též rozsáhlý materiál o puškách Mosin. Tentokrát jde o Mosinky v Československu.

Nože, nože
Tento časopis tradičně věnuje velký prostor nožům. Nepochybně zajímavý je článek o nožířství Pok v Plzni od Pavla Formánka st. Rostislav Fabiánek informuje o nožířské výstavě Brno Super 2001. Škoda, že podobnou výstavu nemají třeba naši puškaři. Páni od chladné oceli prominou, ale připadá mi u nás poněkud přenožováno. Zvláště ve střeleckých časopisech.

Nové ráže nábojů
Osvědčený autor Jindřich Hýkel pokračuje v seriálu o nových rážích nábojů. Tentokrát se zabývá novými náboji Weatherby a nábojem 376 Steyr.

Pravidelné rubriky
Pravidelné rubriky spořádaně pokračují, řadu dalších článků jsem nestačil vyjmenovat, třeba ten od Vladimíra Kupky o Krymu nebo reportáž M.Helebranta z IDETu.
Změny v redakci
Ze seznamu redaktorů zmizel Dr.Dolínek, který nadále zůstává spolupracovníkem. Do redakce se vrátil Jan Skramoušský, který ovšem současně pracuje i ve Střelecké revue.
Myslím si, že nové číslo SM se vyplatí koupit. A vůbec, pokud se někomu naše střelecké časopisy nelíbí, ať sedne a začne psát články. Nové autory naše odborná veřejnost nepochybně potřebuje.


Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=10