Ráj loveckých zbraní na internetu
Datum: Monday, 15. October 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Gunshop.com prezentuje řadu menších i větších výrobců krásných zbraní.

www.doublegunshop.com

Stránky s obchodně velmi zajímavým názvem zaujmou bezpochyby každého milovníka krásných (a drahých) loveckých zbraní.
Jejich hlavní náplní jsou dvojky a brokové kozlice, ale setkáme se zde, pravda, v mnohem menší míře, také s dvojáky, trojáky a kombinovanými zbraněmi. Jejich šéfem a asi též majitelem je David C.Weber a na internetové poměry mají přímo metuzalémský věk-fungují od roku 1995. No prostě Amerika.
Stránka má vlastní, evidentně hojně navštěvované diskusní fórum na téma dvojhlavňových zbraní. Samozřejmě, že úřední řečí je zde angličtina.
Ovšem hlavní náplní stránky je prezentace několika desítek puškařských, restaurátorských a pažbařských firem a firmiček z celého světa. Jednotliví výrobci jsou rozděleni do dvou rubrik-na sponzory, kterých je méně a reklamní partnery, kterých je skutečně několik desítek. Jedni i druzí mají na doublegunshopu své vlastní podřízené stránky, které sjednocuje většinou vkusná konzervativní grafika a logo Gunshopu, umístěné v záhlaví. Pokud jde o jména firem a obrázky jejich prací, rozhodně nejde o žádnou druhou či třetí sortu, ale o producenty skutečně pěkných zbraní. Jména jako Merkel, Ithaca nebo Fanzoj snad mluví sama za sebe.
Sponzoři i reklamní partneři mají na svých stránkách na Doublegunshopu většinou nepříliš rozsáhlou prezentaci. Zřejmě je zde draho. Řeší to často možností přechodu na své hlavní stránky, umístěné někde docela jinde. Někteří ovšem nešetří a mají zde umístěny i nabídky na prodej zbraní z druhé ruky. Prostě jak kdo zhodnotil situaci.
Abych to zkrátil a nezdržoval: Jsou zde krásné obrázky krásných zbraní z rukou výborných puškařů z obou stran Atlantiku. většina jich ovšem je z anglosaských zemí. Kdo má rád krásné zbraně, ten si na této stránce užije. Navíc se odtud lze dostat na řadu dalších stránek, jak již bylo řečeno výše.

Doplňkovou službou zde je malé knihkupectví s knihami o krásných zbraních a jejich výrobě. Přes reklamní ikonku na hlavní obrazovce se můžeme dostat také k podřízené stránce o dobře známé knize The Blue Book of Gun Values od S.P. Fjestada. Jde již o 22.vydání knihy, která se zabývá cenami zbraní, samozřejmě s ohledem na americký trh. Tedy téma více než zásadní. Knížka je dobře známá i u nás a někdy se k ní vrátíme. Na titulní straně je pochopitelně hnusný/krásný Colt 1911 A1.
Najdeme zde i oddělení odborných článků a možnost stažení několika amatérských i profesionálních videosekvencí k tématu lovu a loveckých zbraní.
Já si na www.doublegunshop.com chodím odpočinout a připomenout si, že na světě je, i přes všeliká protivenství ze strany vlád a jiných pochybných institucí, ještě dost místa pro ty, kdo vyrábějí rukama krásné zbraně.

Podpořte naše stránky
Podpořte naše stránky


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=105