Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Dvě nové knihy z Našeho vojska


Dvě nové knihy z Našeho vojska
Datum: Wednesday, 16. November 2005 @ 06:00:00 CET
Téma: Odborná literatura


Před nedávnem jsem objevil dvě nové knihy z nakladatelství Naše vojsko.


Tou první je kniha s názvem Moderní ruční palné zbraně od známého Iana Hogga, má nový a tímto nakladatelstvím stále častěji používaný formát, který známe z knih Kalašnikov, Škorpion a Samopal vz. 58, kniha stojí 269 Kč a má 169 stran, je v ní celkem strohý přehled o různých, jak už název napovídá moderních převážně vojenských vzorech ručních palných zbraní, na můj vkus a rok 2005 by tam mohly být kvalitnější fotografie a více poutavá grafika.
Druhá kniha nese název Pěchotní zbraně, jejím autorem je Chris Chant, kniha je klasického formátu A4, má 256 stran a stojí 699 Kč, což není na mnohé nadšence zrovna málo, ale myslím že už při prvním otevření, hlavně pokud následuje po prohlídce první dnes představené knihy, Vás určitě zaujme velmi povedená grafická úprava a kvalitní papír, na kterém je mnoho fotografií a kvalitních obrázků, kniha představuje více než 250 pěchotních zbraní (viz obálka, nepočítal jsem to).
Obě knihy budou jistě pro mnoho zajemců představovat zajímavou možnost na nadcházející Vánoční svátky. Ale myslím že u obou knih platí, že větší množství popisovaných zbraní je podmíněno menší podrobností o jednotlivých typech. Ale ono to asi ani jinak nejde. Obě knihy jsou na stránkách www.nasevojsko.cz

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1052