Co dělat?
Datum: Friday, 26. October 2001 @ 08:00:00 CEST
Téma: Články


Návrh zákona prošel prvním čtením. Ale ještě se dá mnohé zachránit.

Černým dnem pro držitele zbraní v naší zemi se stal čtvrtek 25.října. Prvním čtením prošel v poslanecké sněmovně vládní návrh zákona o zbraních a střelivu. Špatný návrh.
Mnozí začali šílet a zoufale se sháněli po tom, co budou muset dodržovat, plnit a podobně. To je v tuto chvíli hloupost.
Zákon sice prošel prvním čtením, ale to neznamená, že byl schválen. Bude se o něm ještě jednat v dalších čteních, přijdou pozměňovací návrhy, jeho konečná podoba se může od té původní dost lišit. Krátce řečeno: Nový zákon bude. Vyjde z předlohy ministra Grosse. Ale které šílené nápady ministerského tvůrčího týmu v zákoně zůstanou, ještě nevíme a můžeme to zkusit ovlivnit ve svůj prospěch. Nic jiného nám totiž nezbývá.
Jak? Tak jako dosud, ale ještě intenzívněji. Psát poslancům, telefonovat, přesvědčovat je při osobních schůzkách. Když to udělá každý z nás, třeba některé přesvědčíme.
Z výsledků snažení v předchozích týdnech vím, že jen málokterý z nich na zaslané stanovisko alespoň formálně odpoví. Čestnými výjimkami jsou paní Buzková, a pánové Koháček a Severa, kteří mně nebo mým přátelům na naše stanoviska odpověděli. Ale zkoušet to musíme. Oni rozhodnou.
Také si dobře zapamatujme jména těch, kteří na naše připomínky neodpovědí. Kašlou na nás? Vykašleme se na ně při volbách. Dejmě jim vědět, že jejich činnost sledujeme a že se blíží volby.

Že se my z G-I budeme velice pídit po tom, jak kdo hlasoval a že si to nenecháme pro sebe, na to můžete dát krk.

Takže na závěr jen tolik, že jsme prohráli bitvu. Nepřítel prorazil přes hranice. Ale ještě pořád může prohrát.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=113