Obrázky z vernisáže výstavy Vojenské zbraně 18.-20.století
Datum: Monday, 24. April 2006 @ 13:59:35 CEST
Téma: Články


Výstavu vojenských zbraní v pardubickém muzeu jsme otevřeli slavnostní vernisáží 20.dubna 2006. Byla to příjemná akce, na níž se sešli zajímaví lidé. A zde je několik obrázků.
Mezi prvními návštěvníky vernisáže byli kolegové ze slezské Vratislavi. První pán zprava ve stejnokroji Střeleckého spolku Wroclaw (Bractwo Kurkowe) je pan Kazimierz Sokolowski. Druhý pán zleva je Jerzy Zarawski z Muzea Militariów ve Vratislavi.
Uniforma pana Sokolowskeho byla středem zájmu fotografů, jichž se sešlo hned několik.
Objektem zájmu fotografů byli i členové skupiny historického šermu Corporal z Hradce Králové. Přišli dva panduři a čtyři pěšáci ze 14.regimentu Salm v uniformách ze sedmileté války.
Na snímku je coby pandur Miloš Skrbek, puškař a umělecký vedoucí SHŠ Corporal.
Pan Sokolowski rozmlouvá se členem skupiny historického šermu Corporal Milošem Skrbkem a JUDr.Rybičkou, jehož specialitou je rakouské polní četnictvo.
Příprava členů Corporalu na vystoupení.
Nástup pěšáků regimentu Salm.
Příprava k salvě.
Salva.
Projev ředitele muzea Dr.Františka Šebka.
Kolegové z Polska nám přivezli a na závěr projevů před vernisáží předali zajímavou knihu o polských střeleckých spolcích a pak také dělostřeleckou nábojnici s tekutým obsahem.
Jako první do výstavy vstoupili uniformovaní vojáci a panduři.
Jako autor výstavy jsem si vyzkoušel i našeho cvičného dřevěného koně. Vyzkoušet si ho můžete i vy, neboť stojí hned u vchodu do výstavy a stojí tam právě za účelem vyzkoušení.
Do výstavy vcházejí první návštěvníci vernisáže. Prostřední pán na snímku je Mgr.Petr Dolejš z firmy Aryon, která naši výstavu finančně podpořila.

Další obrázky z výstavy se připravují, ale na internetu vám určitě neukážeme všechno. Přijďte se podívat. Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 10,00 do 18,00 hodin, ale jen do 4.června.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1193