Střelecká revue 4/2006
Datum: Tuesday, 25. April 2006 @ 06:00:00 CEST
Téma: Články


Vyšlo čtvrté letošní číslo Střelecké revue.

Na titulní stránce je pistole od americké firmy Springfield na fotografii Pavla Klozíka.

Střelci a opatření proti terorismu

Připravují se změny ve zbrojním zákonu. Jako u mnoha dalších změn je záminkou boj proti terorismu. Rozumné návrhy ze strany střelecké veřejnosti a výrobců by zde byly. Uvidímne, co se s nimi bude díti dále.
Jedna stránka, autor Ivan Chludil.

Proč (ne)koupit CZH 2003 Sport

Celoroční seriál pokračuje dalším dílem. Téma k diskusi na jedné straně navozuje Pavel Klozík.

Proč (ne)koupit CZ 75

Příspěvky čtenářů do diskuse na téma, předložené v letošním prvním čísle, zabraly rovné čtyři strany. Názory byly všemožné. Přečtěte si je.

Plastová CZ 75 BD Compact

Plastová pistole na bázi slavné pětasedmdesátky byla představena letos v Norimberku. Ještě dříve si ji mohl vyzkoušet Martin Helebrant. Takže novinku mohla redakce představit již v tomto čísle. Čtyři stránky pěkného čtení.


Shot Show 2006 v obrazech

Sedm stránek obrázků a stručných textů z letošní americké zbraňové parády přináší na sedmi stránkách Pavel Černý.

Česká zbrojovka Uherský Brod na Shot Show

A jednu stránku věnoval specielně našemu úspěšnému výrobci palných zbraní, jemuž se na americkém trhu zřejmě celkem daří.

Česká zbrojovka Uherský Brod v 70. roce své existence

S představitelu uherskobrodské zbrojovky si u příležitosti podnikových narozenin povídal Přemysl Liška a vytáhl toho z pánů celkem dost. Zbrojovka žije a jak to bude dál, to se uvidí. Tři strany.

Springfield XD9 Service

Americkou pistoli, původně chorvatskou, si vyzkoušel Pavel Klozík a neskrýval své převeliké nadšení. Však jí také věnoval tři stránky s fůrou obrázků.

Rozporuplná Astra A 70

Pavel Klozík si vyzkoušel také španělskou pistoli dnes již neexistující firmy a ta hi tedy rozhodně neuspokojila. Dvě stránky.

Účinky neletálních střel

Seriál pánů z Univerzity obrany pokračuje třetí a zřejmě poslední částí.

Brno-Effect

Přemysl Liška nás na dvou stranách seznamuje s jednoranovou loveckou kulovnicí ze Zbrojovky Brno, která by záhy měla přijít na trh.

Airborne Use of Force: Ozbrojené vrtulníky Pobřežní stráže

Lukáš Visingr se věnuje složce, která má v Americe za úkol zabraňovat v pronikání imigrantů, pašeráků a teroristů do země přes mořské pobřeží, jehož mají USA tisíce kilometrů. Zvláště se zaměřil na vrtulníky a v článku několikrát zdůrazňuje boj proti terorismu.
Co dodat? Snad jen že boj proti terorismu je stejně pěkným a nebezpečným zaklínadlem jako byl boj dříve proti imperialismu a ještě dříve boj proti židobolševismu a tudíž si o něm myslím svoje. Svoje si taky myslím o článcích s tématikou letectva na stránkách Střelecké revue.

František Koucký: Zpráva o vývoji automatické pistole na náboj ráže 9 mm Parabellum

Na pěti stranách najdeme text konstruktéra naší nejslavnější pistole o vývoji této zbraně, doprovázený obrázky prototypů ze sbírek České zbrojovky v Uherském Brodě.

Vzduchové zbraně

Seriál Petra Reháka pokračuje dvěma německými patenty z konce 19.století a já doufám, že tohle není konec. Jedna stránka.

"Zalomená" puška ZH 29

Historii zajímavé zbraně Emanuela Holka je věnována dvojstrana textu a obrázků i následující prostřední obrázková dvojstrana.

Karabina Mosin vz.1938

O historii krátké Mosinky bez bodáku i o svých zkušenostech s ní referuje na dvou stranách Daniel Řehák.

Slavné emjedničky

Pavel Černý se na dvou stránkách pokouší provést srovnání dvou amerických samonabíjecích pušek. Je to se spoustou obrázků a dobře se to čte.

Zbraně na aukcích

Pan doktor Dolínek nám tentokrát připravil velmi zajímavý přehled o nabídce, poptávce a hlavně dosažených cenách historických zbraní na českých aukcích.

Vojenské muzeum v Pekingu

V Evropě neznámou muzejní instituci navštívil v Pekingu Přemysl Liška a je evidentní, že se bylo na co dívat, zvláště pokud se týká nejstarších palných zbraní. Dvě stránky textu a obrázků.

Prodloužení platnosti zbrojního průkazu

V diskusní rubrice pan JUDr. Novák z Ministerstva vnitra popisuje, jak postupovat při prodloužení platnosti zbrojního průkazu a také o tom, kolik to bude stát. Článek přehledný, jasný.

Hrabě Špork a Řád svatého Huberta

František Fejfar na dvou stranách s dobovými obrázky připomíná muže, jenž se zasloužil o českou myslivost i řadu dalších oborů lidské činnosti. Hlavní pozornost věnuje jím založenému řádu.

Zaujalo nás

Tak v této rubrice mne zaujala myš k počítači ve tvaru pistole SIG Sauer P 232.

Gerber LMF II

Pavel Klozík tentokrát vyzkoušel nikoli palnou, ale chladnou zbraň, která již nějaké to ocenění posbírala. A i Pavel byl spokojen, ač dal noži zabrat. Dvě strany.

Staronoví izraelští bojovníci

Druhým a posledním dílem pokračuje článek o izraelských specielních jednotkách. Autor jich vyjmenoval požehnaně a připadá mi, že na sebe musejí poměrně často narážet. Autor promine, ale mnoho konkrétního jsme se o těchto jednotkách nedozvěděli. Dvě strany.

Manuál obranné střelby

Desátá část úryvků z knihy Pavla Černého a Michaela Goetze se týká tasení. Dvě strany.

Kompenzátory IGB

Kompenzátory rakouzské firmy pro pistoli Glock 17 si na Leiku v Plzni vyzkoušel Pavel Klozík. Byl s nimi spokojen, stejně jako pan Uhlík z Leika. Článek je dvojstránkový, s pěknými obrázky.

Nový kabát pro Pavlíčka

V litomyšlském Drulovu modernizovali svoji nejstarší pistoli. Zbraň vyzkoušel Přemysl Liška a byl s ní spokojen. V článku, který má dvě strany, najdete také některé již dříve publikované údaje o panu Pavlíčkovi.

Sako TRG-22

Deset stránek Sešitu Střelecké revue od Miroslava Koukala je věnováno finské odstřelovačské pušce a také jejímu příslušenství včetně optiky a nábojů.

PSM a Baikal IŽ-75

Jiří Fencl si na Leiku vyzkoušel civilní provedení známé ruské (sovětské) pistolky, kdysi snad určené pro stranické funkcionáře. Jedna strana.

Vojenské muzeum v Pekingu

Na úplně poslední stránce je fotografie výstřelu ve tmě z pistole Glock 17 s kompenzátorem IGB.

A to je z letošního čtvrtého čísla vše. Už se těším na číslo nové. Když byl člověk zvyklý na dva časopisy měsíčně a teď chodí jen jeden, zdá se měsíc dlouhý.

Rejstříky Střelecké revue a Střeleckého magazínu
Rejstříky SR a SM
Střelecká revue
Střelecká revue


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1194