Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Kupte si Gatlinga!


Kupte si Gatlinga!
Datum: Saturday, 17. November 2001 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Zajímavá stránka firmy, která nabízí kulomety Gatling, nepochybně ke zděšení všech pseudohumanistů.

Než se pustím do Gatlingů a jejich stránky, rád bych se zmínil o jedné, no možná maličkosti?
Snad na každé americké internetové stránce (snad kromě islámistických a jiných úchylů) najdete po 11. září 2001 malinkatou stužku a pár řádek o teroristickém útoku, někdy i zprávu o tom, kolik z obratu či zisku firmy půjde ve prospěch obětí. Líbí se mi to a závidím jim jejich hrdost na vlastní stát, ochotu přinést oběti, ale hlavně tu hrdost. Ta nám tady chybí.

Ale k věci.
Mechanické kulomety Dr. Richarda Jordana Gatlinga zná alaspoň trochu každý milovník starých zbraní. Zasáhly už do bojů občanské války a na nějakou dobu se staly synonymem pro vysoce výkonnou rychlopalnou zbraň. Pozoruhodné, atraktivní, revoluční, předběhly dobu svým principem rotujících hlavní. Na internetu je jim údajně věnováno několik stránek. Já jsem narazil na jednu.
Adresu http://www.gatlinggun.net provozuje firma The Gatling Gun Company.
Na této stránce najdeme stručnou historii zbraně, obrázky ze střelby s jejich replikami. Mají tu také ke stažení několik videosekvencí s touto tématikou.
Stránka ovšem není nezisková, ale naopak komerční, takže nabízí restaurování starých Gatlingů, vyrobených do roku 1898.
Hlavní, předmětem činnosti firmy jsou však střílející novodobé repliky Gatlingů. Nabízejí je v ceně od 4105 do 5175 dolarů. Repliky jsou dvojího druhu. Některé střílejí stejně jako poplašné zbraně a mají sloužit k ukázkám a rekonstrukcím historických bitev. Druhá skupina je tzv. ostrá, tedy plně funkční s kadencí 600-700 ran za minutu.
Samozřejmostí jsou další rubriky typu často kladených dotazů, kde firmu najdete, spojení na její jednotlivé představitele atd.
U nás by zřejmě tyto zbraně podle platného zákona vyžadovaly výjimku a hlavně plnou kapsu, takže si alespoň časem stahnu ta videa.

V každém případě stránku http://www.gatlinggun.net pokládám za zajímavou

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=126