Někomu návrh zákona asi vyhovuje
Datum: Tuesday, 13. November 2001 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Asociace výrobců a prodejců je zřejmě se zněním vládního návrhu zbrojního zákona spokojena.

Dnes již mohu tuto tajnou informaci klidně odtajnit. Ve čtvrtek 15.11. se na Konopišti mělo konat zasedání Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva a dalších zainteresovaných lidí s poslanci nad návrhem zbrojního zákona. Mělo se prostě lobbovat, až se z přítomných bude kouřit.
Dnes jsem byl členem Asociace informován, že jednání se konat nebude. Důvodem je údajně to, že výrobci a prodejci, respektive jejich Asociace, jsou s tímto návrhem v podstatě spokojeni.
V návrhu zákona je ovšem podivností dost. Třeba ty pitomosti kolem vojenských zbraní, historické zbraně atd. Jenomže to zřejmě někomu nevadí. Na to jeho se nesáhlo. On totiž ten někdo neprodává ani nevyrábí historické zbraně, zbraně, které chtivý úředník označí za vojenské, nechá klidně omlátit moderními značkami a jak to bude s individuálními dovozy, jej nezajímá. Sběratelé a další zbraňové "menšiny" jsou pro něj nezajímaví.
Jestli se uvažovalo takto, tak proslulá salámová taktika, kterou s oblibou uplatňují normalizátoři všeho druhu včetně našich "přátel" pseudohumanistů, slaví úspěch. Sběratelé, zvláště pak sběratelé vojenských a historických zbraní, byli zřejmě hozeni přes palubu. Není to jisté, ale zatím to tak vypadá. Zato je jisté, že příště může být obětována další zdánlivě malá skupina držitelů zbraní.

Co dělat? Pokračovat v informování poslanců. Zřejmě právě zasedá branně Výbor pro obranu a bezpečnost, který nás má v referátu. Zkusme jim vysvětlit, kde jsou v návrhu zákona podle nás chyby. Teď už je totiž skoro jisté, že to za nás nikdo jiný neudělá. A ještě jistější je, že brzy bude pozdě.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=127