Česká zbrojovka - Historie výroby zbraní v Uherském Brodě
Datum: Monday, 04. September 2006 @ 06:00:00 CEST
Téma: Články


Z České zbrojovky nám přišla informace o neobyčejně zajímavé publikaci pánů Pazdery a Skramoušského.

Zbrojovka v Uherském Brodě vznikla v napjaté atmosféře druhé poloviny 30. let 20. století jako pobočná „kulometná továrna“ České zbrojovky, akciové společnosti v Praze s hlavním závodem ve Strakonicích. Dnes je Česká zbrojovka a. s., Uherský Brod jedním z nejvýznamnějších světových výrobců ručních střelných zbraní a již dávno jí patří nesmazatelné místo v dějinách zbrojní techniky, do nichž se zapsala především – nikoliv však pouze – svou legendární pistolí CZ 75.

Objednat knihu Objednat knihu


V knize „Česká zbrojovka. Historie výroby zbraní v Uherském Brodě“ se příběh proměn a vzestupu uherskobrodské zbrojovky v letech 1936-1992 dočkal rozsáhlého systematického a graficky výpravného zpracování. Hlavní kapitoly o vývoji továrny doplňují podkapitoly věnované jednotlivým modelům zbraní, které se v daném období v Uherském Brodě vyráběly. Každá zbraň je navíc představena tabulkou se základními technickými daty a dostupnými údaji o období a objemu výroby. Rychlou orientaci v průběhu produkce všech zmiňovaných modelů umožňuje souhrnný grafický přehled.

Závěr publikace tvoří stručné představení současného stavu a výrobního programu České zbrojovky a. s., Uherský Brod.

Tato kniha je zatím nejkomplexnějším dílem o historii zbrojní výroby v Uherském Brodě a nejenže má předpoklady k tomu, aby v několika následujících desetiletích představovala základní zdroj informací pro všechny zájemce o dějiny uherskobrodské zbrojovky a jejích zbraní, ale přináší také řadu nových významných poznatků o československém zbrojním průmyslu v dosud nepříliš zmapovaném socialistickém období.

Obsažnou recenzi na tuto knihu z pera ing.Martina Helebranta najdete zde.

Informace o ukázkách na internetu máme tady.

Cena: 495,- Kč
Formát: 25x25 cm, 196 stran + předsádky, česky, knižní vazba V8
(více než 200 ilustračních obrázků – fotografie, rozkresy zbraní, dokumenty)
Rok vydání: 2006 (1. vydání), ISBN: 80-903450-9-3, EAN: 978-80-903450-9-6

Kniha je k dostání na podnikových prodejnách České zbrojovky a.s.
Knihu lze objednat i na dobírku; +70,- Kč za balné a poštovné. Stačí, když vyplníte objednávkový formulář, který najdete zde.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1279