Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Bruno Brukner-Ott Halfmann: Die Scheibenpistole-Entwicklung und Technik


Bruno Brukner-Ott Halfmann: Die Scheibenpistole-Entwicklung und Technik
Datum: Sunday, 15. October 2006 @ 05:00:00 CEST
Téma: Články


Sprotovní jednoranové pistole? Pěkně v jedné knize? A s perokresbami? Ne, to není sen.

Jednoranové sportovní pistole jsou tématem, jemuž se zatím mnoho badatelů nevěnovalo, ačkoli jde o téma velmi zajímavé a členité. Tuto mezeru na trhu vyplnili v roce 2004 dva němečtí autoři-sběratelé a badatelé, kteří ve své knize zúročili výsledky mnohaletého výzkumu.Vynecháme-li obecné a naštěstí velmi stručné kapitoly, věnované historii sportovní střelby z pistolí, můžeme konstatovat, že většinu obsahu práce tvoří atlas jednoranových sportovních pistolí od éry perkusních zbraní více méně do současnosti, doplněný přehlednými kapitolami o závěrových systémech pistolí-zadovek, o spoušťových mechanismech, mířidlech, rukojetích a nábojích.

V první části (předovky a nejstarší zadovky) jsou zbraně řazeny přibližně podle data vzniku technického řešení, které je u nich aplikováno, ve druhé části pak podle států, v nichž vznikly. Najdeme zde pochopitelně i zbraně české a československé.

Zbrani každého systému je věnována jedna strana knihy, kde najdeme perokresbu zbraně, nákres jejího mechanismu a text, popisující technické řešení, případně přinášející údaje o jeho tvůrci či výrobci zbraně. Právě skutečnost, že autoři využili kvalitní a tudíž pracné perokresby a fotografie používají pouze výjimečně, pokládám za obrovský přínos této práce.

Knihu vydalo nakladatelství Shooting Books ve velmi střízlivém nákladu 550 kusů (z toho 50 luxusních, podepsaných a číslovaných autory), takže se knížka o 324 stranách časem zřejmě stane hledanou vzácností. Nyní stojí 60 Eur.

Knihu si lze objednat třeba na stránkách časopisu DWJ.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1308