Zbraně v Schengenských dohodách
Datum: Tuesday, 20. November 2001 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Pravidla EU, kterým se údajně musíme podřídit, jsou obsaženy v těchto dokumentech.

Jak všichni víme, řada špatností, obsažených ve vládním návrhu zbrojního zákona, je, jako ostatně i řada špatností jiných, zdůvodňována požadavky Evropské unie, respektive tamními pravidly, kterým se musíme přizpůsobit. Kromě tuzemského rumu to odnesou i historické zbraně, jejichž hranici chtějí naši profesionální Evropané vrátit zpět k roku 1870. Tuto úpravu zdůvodňují zněním tzv. Schengenské dohody, která se týká postupného rušení kontroly osob na společných hranicích.
Kdo si chce přečíst, co říká Schengenská dohoda o zbraních, bude zklamán. Prakticky nic. Mnohem konkrétněji tuto problematiku eurybyrokraté zapracovali do prováděcí úmluvy k této dohodě, kde se zbraní týká především kapitola 7. Tam to všechno je.
Na stopu obou těchto dokumentů na internetu jsem se dostal díky pardubické poslankyni ing.Aleně Páralové (ODS). Oba tyto dokumenty najdete na adrese
http://www.euroskop.cz/euroskop/site/eu/dokumenty.html

Jsou zde ke stažení i k běžnému přečtení. Jen fungování této stránky je někdy poněkud záhadné. Alespoň mému prohlížeči se čas od času něco nelíbilo. Nakonec se to ale stahnout podařilo.
Adresa www.euroskop.cz nás má informovat o Evropské unii a požitcích, které nám z ní budou plynout (když ptáčka lapají). Je tam řada užitečných informací, takže se občas vyplatí na ni nakouknout asi ve smyslu oblíbeného citátu z filmu Vesničko má středisková: "Jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš."
Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=133