Pořád ještě nevíte, co si přát pod stromeček?
Datum: Tuesday, 28. November 2006 @ 15:00:00 CET
Téma: Články


Hm … a co třeba zbrusu novou pistoli Dan Wesson? To, co se dalo očekávat a na co se někteří čeští střelci převelice těšili, je totiž konečně skutkem. Na český předvánoční trh míří první větší zásilka pistolí DW, které představují špičkové moderní klony pistole M1911.

Pro pořádek připomeňme, že jde o (nikterak levné) výrobky malé, leč proslulé americké firmy Dan Wesson, se kterou to jednu chvíli nevypadalo vůbec dobře, ale která ve druhé polovině 90. let zázračně znovuožila, aby nakonec v roce 2004 překvapivě skončila pod křídly České zbrojovky a. s., Uherský Brod. A v této rodině se jí podle všeho nevede špatně.

Do Čech se nejprve dostala zkušební kolekce všech aktuálně vyráběných modelů pistolí a revolverů DW. Nyní následuje první běžná dodávka pistolí DW Pointman Seven a DW Commander Classic Bobtail v ráži .45 ACP.

O tom, že předvánoční nadílka prvních pistolí DW je opravdu na spadnutí, jsme se mohli přesvědčit minulý týden přímo v České zbrojovce Uherský Brod, o čemž zde podáváme rovněž obrazové svědectví. Pistole
P.S.: Na pistole DW v ráži 10 mm Auto si budeme muset ještě počkat, údajně i proto, že v Česku jsou potíže s tormentačními náboji. Vzhledem k popularitě "desítky" v našich končinách to ale asi nebude trápit právě mnoho lidí. Nebo se mýlím?

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1342