Guns-info v roce 2007
Datum: Neděle, 10. prosinec 2006 @ 00:00:00 CET
Téma: Články


Vážení čtenáři, mám pro vás několik sdělení o budoucnosti těchto stránek. Doporučuji věnovat jim pozornost.


penize
Naše stránky fungují od roku 2001. Za tu dobu zaznamenalo počítadlo návštěvníků 360 000 vašich návštěv a počet kliknutí přesáhl tři miliony.

Ostatně je na co klikat, neboť počet zveřejněných článků a zpráv přesáhl 1300, počet odkazů osciluje kolem 1100 a pomalu přibývají také obrázky v galerii.

Myslím si, že to není tak úplně špatná bilance.

Jedna věc však nefunguje. Tou věcí je financování stránek. Provoz domény, webhosting, připojení k internetu, počítač, skenery, fotoapráty, teplo, elektřina, to všechno něco stojí. Za těch skoro šest let to dává nějakých 60 000 Kč, které jsem mohl propít, prohrát v kartách, investovat, mít za ně super dovolenou... A to nemluvím o stovkách hodin, které jsem stránkám věnoval.
Ačkoli jsem před rokem vyzval čtenáře, aby na provoz stránek přispěli, za tu dobu se na účtu shromáždilo cca 4 000 Kč. Je to směšná částka, měsíční příspěvky spíše klesají a v zásadě přispívají jedni a ti samí čtenáři. Díky jim!
Počet registrovaných čtenářů se blíží sedmi stovkám. Kdyby každý z nich poslal ročně stokorunu, byly by tyto stránky bez problémů, dávno bychom měli lepší grafiku, jeli bychom na novém systému a já bych G-I mohl věnovat jeden den v týdnu, kdy bych nebyl v muzeu, ale dělal pro vás.

Protože již mne omrzelo neustále se doprošovat finančních příspěvků, rozhodl jsem se od počátku roku 2007 k radikálnímu řešení, které se již na internetu osvědčilo:

Pokud se do konce každého měsíce, počínaje lednem 2007 na na účtu

1733688193/0800

nesejde částka 1500 Kč, tak provoz stránek od prvního dne následujícího měsíce zastavím do té doby, než se příslušná částka sejde. Pokud ne, končíme definitivně. Přeplatky z jednoho měsíce se převádějí do měsíců následujících.

O stavu účtu budete průběžně informováni.

Myslím si, že toto hlasování korunou je velmi férové řešení. Buď vám tyto stránky stojí za těch pár korun ročně (cca pět až šest točených desítek) a nebo nestojí. Pak to tu celé zrušme a věnujme se něčemu užitečnějšímu.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1350