Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Vydání práce o českých puškařích ohroženo


Vydání práce o českých puškařích ohroženo
Datum: Monday, 26. November 2001 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Malý drb ze zákulisí odborného spisovatelství

Svého času jsem si v zatím první části životopisu Bedřicha Brandejse dovolil na G-I stránkách vypustit informaci o tom, že známý odborník na starší palné zbraně Dr. Vladimír Dolínek plánuje vtělit svůj celoživotní výzkum českého puškařství do publikace, již by mělo vydat nakladatelství ARS-ARM.

Dnes jsem byl vyveden z omylu, a to hned nadvakrát. Pročež si hned za tepla dovolím nové poznatky sdělit publiku G-I stránek. Zpráva je ovšem stále z druhé ruky (nějak jsem o tom zatím s panem Dolínkem nestihl promluvit), takže prosím o určitou opatrnost při manipulaci s předkládanými fakty.

Především Dr. Dolínek neplánoval vydat svou knihu o českých puškařích v nakladatelství ARS-ARM, nýbrž v nakladatelství Aventinum, kde mu již vyšlo několik publikací (pokud se nepletu, tak minimálně 2).

A za druhé, což je informace z více zdrojů, tudíž více věrohodná: nakladatelství Aventinum skončilo svou - podle všeho dosti úspěšnou - činnost.

Osobně mě kombinace těchto nových zjištění ani v nejmenším nepotěšila, neboť na knihu Dr. Dolínka se již několik let opravdu těším.

Ale věřím, že tento doyen české odborné literatury o palných zbraní rychle najde nového vydavatele, který se věci ujme ke spokojenosti autora i čtenářstva.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=140