Češi, vy mluvit slušně!
Datum: Tuesday, 13. March 2007 @ 06:00:00 CET
Téma: Články


Po dlouhém zvažování pokládám za nutné vyjádřit se k nedobrému jevu, který jsem již několikrát zaznamenal na veletrhu IWA v Norimberku.

Chovat slušně
Jsem již zvyklý, že za některé české návštěvníky Norimberka se člověk musí stydět.
Letos jsem však měl možnost potkat opravdu dlouhou řadu skupinek, jejichž slovník, používaný na akci, jež je svátkem tisíců příznivců zbraní z celé Evropy, je nepřijatelný.
Řada návštěvníků, kteří hovořili česky, si s sebou z domova přivezla plná ústa (nebo spíše hubu) volů, píč, debilů a podobně. Mnozí prohlašovali, že toho a toho poslali do prdele, na to a to se vysrali. Mysleli si, že jsou zde sami, nikdo jim nerozumí a tak se mohou vyjádřit. Styděl jsem se za ně a nebyl jsem sám. Rozhodně to nebyli jen mladí kluci, ale vyzrálí taťkové i maminy.

Navrhuji pro příště brát do Norimberka jen lidi, kteří zde na těch pár (desítek) hodin zapomenou na to, jak se mluví u nich doma. Nám ostatním tam bude lépe a ti burani rozhodně chybět nebudou.

Samozřejmě je možné, že ty party prosťáčků do Norimberka poslali sudetští Němci, aby nás patřičně zostudili. A taky to mohla být Al Kajda nebo Taliban. Nepokládám to však za pravděpodobné.

A pro nás ostatní malé připomenutí formou obrázku:

IWA 2008


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1414