Podzimní aukce Hermann-Historica
Datum: Thursday, 29. November 2001 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


prodávaly se velmi zajímavé zbraně, dokonce i české. Ale neprodaných bylo neobvykle mnoho.

Koncem první listopadové dekády proběhla v mnichovské aukční síni Hermann-Historica podzimní aukce a následně se její výsledky objevily na internetové adrese http://www.hermann-historica.com.
Prodávaly se zde krásné a zajímavé zbraně, přičemž se mezi nimi neztratily ani ty české. Protože můj zájem je soustředěn především na civilní palné zbraně, budu se zabývat převážně jimi.
Mezi kolečkovými zbraněmi mne zaujal pár kulovnic od pražského puškaře Johanna Stiftera,, které vystoupaly z původních 8 000 DM na 15 000.
Slušně se prodala také perkusní kulobroková kozlice od Johanna Čermáka z Ústí nad Orlicí. Z původní ceny 3200 DM se dostala na 4 200 DM.
Kupodivu se prodala také perkusní dvojka s vyhnutou pažbou, jejíž hlavně signoval A.V.Lebeda a zámky vídeňský Springer. O autenticitě této zbraně jsem vyslovil pochybnosti, ale zákazníci zřejmě věděli, co dělají. Nicméně prodala se pouze za vyvolávací cenu 2800 DM.
Nedávno jsem se zde rozplýval nad párem perkusních pistolí od Matyáše Macha, pocházejících z roku 1855. Z vyvolávací ceny 4000 vystoupily pouze na 4200. Možná se mýlím, ale kdo koupil, neprohloupil.
Ale to je konec dobrých nebo relativně dobrých zpráv. Neprodala se lancasterová pistole od Lebedů, nabízená za 3 000 DM.
Neprodaly se ani dvě super zajímavé pistole systému Colette za 6900 a 4 500 DM a řada dalších zbraní.
Vypadá to, že je krize. Američané válčí s vousatými mudžáhidy, ceny akcií už více než rok přinejmenším nestoupají a tak se šetří. Možná i ceny zajímavých zbraní mohou nějakou dobu klesat nebo stagnovat, ale to se ukáže.

Jak viděl tuto aukci u Hermanna milovník samonabíjecích pistolí Jan Balcar, si můžete přečíst zde.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=142