Miroslav Mudra – Platnéřství výroba zbroje
Datum: Wednesday, 28. March 2007 @ 07:45:53 CEST
Téma: Články


Pro všechny milovníky brnění je na trhu nová knížka.

Platnéřství
Kniha je určena nejen těm, kdo se zajímají o výrobu a použití zbroje či historický šerm, ale i pro kováře a další řemeslníky.


Platnéřství


Je rozdělena do tří částí – historie, výrobci a výroba. Dále zde nalezneme výkladový slovníček, rejstřík a bohatý seznam literatury.
Celkové členění připomíná velice přehlednou učebnici s tučně vyznačenými pojmy, kurzívou jsou pak označeny dílčí celky v jednotlivých kapitolách. Vynikající ilustrace, které provází tuto knihu, poskytují ucelený přehled typů zbrojí. Zájemce se dočte vše o ochranné zbroji, jejím vývoji, používaných materiálech, výrobcích, dílnách a nechybí ukázky z platnéřské dílny v současnosti. Řemeslníci jistě ocení řadu informací o technologických postupech při výrobě a hlavně při uchování (tedy restaurování) zbroje. Jako konzervátorka si velice cením kapitoly s názvem „Vznik a vlivy koroze“, která v obecných bodech platí pro zacházení s jakýmkoliv kovovým předmětem. Jelikož jsem v knize našla mnohem víc, než jsem očekávala – vyjádřím své doporučení následujícím způsobem
Celkový dojem z knihy: 100%

Ilustroval: Jan Syka
Vydal: Grada Publishing, 2007
počet stran: 144 a 8 stran barevné přílohy
první vydání, brožovaná
cena 189,-Kč


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1425