Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Naše vojsko a „jezevčíkovité“ Samopaly


Naše vojsko a „jezevčíkovité“ Samopaly
Datum: Thursday, 03. May 2007 @ 06:00:00 CEST
Téma: Články


Tímto trochu netradičním nadpisem bych rád informoval čtenáře o druhé nové knize z Našeho vojska, pojem „jezevčíkovité“ používám pro nový atraktivní podlouhlý formát knih, který toto nakladatelství poslední dobou poměrně rádo používá, už je to šestý titul tohoto formátu. Ale několik slov ke knize.

samopaly
Polemiku o nesmrtelnosti některých autorů nechám stranou, nicméně tato kniha je další z řady, které vycházejí ještě několik let po smrti jejího autora, zde se jedná opět o známého Iana Hogga. První co mě na Samopalech zaujalo, byla „vlastenecká“ obálka, na její přední straně jsou čtyři samopaly tuzemské konstrukce, ovšem čtenář by se neměl nechat ošálit, uvnitř je všechny nenajdeme. Zadní strana je nám už méně nakloněna, zde je v řezu čínský samopal typ 79, který ovšem už v knize najdeme.

Hogg-Samopaly
Kniha má 149 stran, po krátkém a nezbytném úvodu jsou samopaly řazeny podle zemí vzniku, nicméně země nejsou řazeny chronologicky podle abecedy, alespoň ne podle té české. Zřejmě je to převzato podle originálu i s řazením. Každému samopalu je většinou věnovaná jedna strana knihy, významnějším dvě. U každé zbraně je uveden stručně její vývoj, technické řešení a tabulka udávající základní parametry. V knize je představena asi stovka samopalů, což je sice pro rychlý přehled nebo identifikaci dobré, ale samozřejmě nemůžeme čekat nějakou hlubší informační hodnotu. Kdo již zná tohoto autora tak ho jistě ani nepřekvapí ani hodnota informací, ani snad již tradiční velmi nízká úroveň fotografií, které jsou černobílé a kvalita skutečně není nejlepší. A cena? Opět celkem lidových 259 Kč, za tuto cenu získáte další přírůstek do rodiny knih „jezevčíků“. Nakladatelství na loňském knižním veletrhu slibovalo že kniha vyjde ještě v roce 2006, stejně jako ještě asi čtyři knihy, které měli vyjít do konce roku, ale bohužel se po nich nějak slehla zem, doufejme že pouze zatím.Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1450