Sportovní střelba z pistole
Datum: Tuesday, 08. May 2007 @ 00:00:00 CEST
Téma: Články


sportovni Začátkem roku vydalo nakladatelství Naše vojsko slibovanou knihu od autorů Rangara Skanakera a Lasla Antala Sportovní střelba z pistole. Kniha má 193 stran, pevnou vazbu a podle mého názoru vkusnou grafiku.

Sportovní střelba z pistole

Je rozdělena na čtyři části a dodatky. Autor začíná knihu nestárnoucím poučením o bezpečnosti zacházení se zbraní. Na dalších asi třiceti stranách popisuje základní střelecké postoje, držení zbraně, základní vybavení sportovního střelce atd. Ve druhé kapitole, která je největší částí knihy, se věnuje pistolovým disciplínám ISSF. U každé disciplíny píše o střeleckém postoji, technice střelby, vhodných zbraních a metodách tréninku. V knize nechybí i trocha té lékařské vědy, samozřejmě vztaženo na sportovní střelbu, myslím že pro mnohé střelce bude zajímavé dozvědět alespoň základ toho, jak se vlastně naše tělo chová při střelbě, ať už z hlediska anatomie, fyziologie nebo psychologie. Knihu uzavírá poslední kapitola o tréninku, přípravě na soutěže a návody na různá tělesná cvičení. V závěru je uveden již tradiční malý terminologický slovník.
Kniha je ve zvětšeném formátu A5 a na pultech stojí 259 Kč, což je cena nikterak přehnaná, drobné vylepšení by z mého pohledu snesly lepší fotografie, které jsou pouze černobílé, ovšem možná by to tuto příznivou cenu posunulo do jiných relací.


Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1459