Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Ukradené zbraně a lovecké vybavení


Ukradené zbraně a lovecké vybavení
Datum: Saturday, 24. November 2007 @ 10:25:50 CET
Téma: Články


Z mého domu v obci Hlince, okres Plzeň - Sever, nejbližší větší sídlo s policejní stanicí Kralovice, byly přibližně ve dnech 20-21. 11. 2007 ukradeny mimo jiné následující předměty:

helebrant
 • znehodnocená lovecká dvojka hammerleska s uzamykáním závěru spodní pákou, systém Teschner - Collath. Hlavně byly promáčknuté (snad ve svěráku), viditelně neodborně a jen pro pohled zavařené, nevyrovnané a natřené černou barvou. Hlavňová lišta se na značné části své délky odděluje od hlavňového svazku. Páka ovládající uzamykání závěru je z rohoviny. Pažba napravo vepředu nahoře na styku s baskulí je částečně odštípnutá. Kování zespoda na hlavních je špatně přivařené a nenavahuje na předpažbí. Baskule je zdobená poměrně jemnou rytinou. Bohužel, neznám výrobce. Zámky byly funkční (cvakací, úderníky bijí). Pojistka ve formě ležatého otočného obloučku je umístěna na temeni baskule.

 • zaměřovací dalekohled Zeiss ZF 4 se 4násobným zvětšením s násuvnou montáží na kulobrokovou kozlici ZH, záměrná osnova německá (dva vodorovná trámky a zespodu jdoucí svislý sloupek), povrchová úprava černým vypalovacím lakem. Stavítko záměrné osnovy dalekohledu pouze výškové, stranová korekce se prováděla pomocí šroubků vepředu na montáži.

 • zaměřovací dalekohled Meopta Lovec se 4násobným zvětšením, zvětšením s klapkovou montáží na kulobrokovou kozlici Holek, záměrná osnova německá (dva vodorovná trámky a zespodu jdoucí svislý sloupek), povrchová úprava černý lesklý brynýr, dlohouholetým používáním oblýskaný. Stavítko záměrné osnovy dalekohledu pouze výškové, stranová korekce se prováděla pomocí základen, které jsou na zbrani které je v mém majetku, stejně jako kožené krytky na zaměřovač a kožené přenosné pouzdro. Výškové stavítko má zezadu aretační šroubek. Na horní straně stavítka je několik vzškrábnutých rysek (označení nastřelení), z nichž většina je zatřená černou acetonovou barvou.

 • amatérsky vyrobený lovecký tesák s parohovou rukojetí, hrubou příčkou odlitou z mosazi vcelku s mušlí, čepel původně z bodáku (snad ke K98k), pochva plechová, černě natřená, objímkou na horní konci z kovu měděné barvy, pochva je z důvodu vyvážení tesáku při nesení v pochvě výrazně delší než by odpovídalo délce jeho čepele.


 • Na ukradené předměty můžete nejspíš narazit někde v bazaru, army shopu nebo obchodě s loveckými potřebami v okresech Plzeň Sever, Plzeň město, Rokycany, Rakovník, jihozápadní cíp okresu Louny. Pokud byste na některý z těchto předmětů narazili, budu vděčen za jakoukoliv informaci o uvedených předmětech, zejména o zaměřovacích dalekohledech, na mém emailu mhelebrant@csas.cz nebo na mém mobilním čísle 602 578 225

  S ohledem na povahu odcizených předmětů (nejenom zde popsaných) lze usuzovat, že zloděj měl nějakou vazbu na myslivost a lesnictví.
  Děkuji předem všem, kteří pomohou.

  Martin Helebrant
  mhelebrant@csas.cz
  mobil 602 578 225

  Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
  http://www.guns-info.cz

  Adresa tohoto článku je:
  http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1576