Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/guns-info.cz/html/mainfile.php on line 17
Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní - Zbraně v Čechách, na Moravě a ve Slezsku v roce 2002


Zbraně v Čechách, na Moravě a ve Slezsku v roce 2002
Datum: Friday, 28. December 2001 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Co si vybojujeme, to budeme mít. A taky budou volby.

Končí nám rok 2001 a my se pomalu chystáme vkročit do roku nového. Co nás v něm čeká? Veliká bitva o zbrojní zákon. Bitva o pravidla, kterými se budeme muset řídit řadu dalších let. Bitva nejen proti našim humanistům, zakazovačům, úředníkům, vnitrákům, ale taky proti podobným existencím z Evropské unie, které ty naše panáky proti nám popichují.
Bitva o zbrojní zákon rozhodně není dobojovaná. Začátkem roku 2002 o něm bude jednat VOB (Výbor pro obranu a bezpečnost) Poslanecké sněmovny. Tam se budou zpracovávat pozměňovací návrhy. A potom půjde návrh zase do pléna Poslanecké sněmovny. V těchto dvou fázích se může prosadit řada pozměňovacích návrhů poslanců, ale jen v případě, že je upozorníme na chyby ve vládním návrhu. Ovšem řadu pozměňovacích návrhů nepochybně podají i zakazovači a humanisté z řad poslanců.
Nepochybuji o tom, že nový zákon bude horší než ten současný. Ale jak moc bude špatný, nesnesitelný, jak moc nás bude moci někdo buzerovat, to můžeme ovlivnit. Alespoň z části. Takže musíme bojovat.
Někdy během roku zřejmě nový zákon začne platit. A tehdy přijde další fáze zápasu. Bude to zápas o výklad zákona. Některý duchovní gigant nepochybně zase přijde s velkolepým šlágrem jakým je dnes tanec kolem karabin 30 M1.
Čeká nás přelomový rok. Přelomový bude taky tím, že díky volbám budeme moci pánům poslancům a poslankyním poděkovat za to, jak hlasovali. Pročež je nutno jejich činnost pozorně sledovat. Už se na to těším. Dnes mi s hromadou reklam přišla do schránky předvolební novoročenka soc. dem. strany, na níž je kromě pana Špidly podepsán ministr vnitra Stanislav Gross.Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=160