Guns-info 2002
Datum: Sunday, 30. December 2001 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Jedeme dál. Tak pojeďte s námi.

S počátkem roku se každý snaží přijít s novinkami. Třeba Český Telecom nám hned v únoru chce nehorázně zdražit.
U nás na Guns-Info se snad již počátkem roku 2002 dočkáte změn. Stránky by měly dostat novou, již dlouho připravovanou a odkládanou podobu. Pracovní verze je umístěna na adrese http://nove.guns-info.cz. Oblíbená rubrika Odkazy je tam již plně funkční a podle mne lépe členěná.
Zjednoduší se obsluha stránek, měly by být přehlednější a také by měly rychleji nabíhat. Zprovoznění závisí především na časových možnostech webmastera Dušana Hokůva a některých jeho spolupracovníků.
Náplní našich stránek nadále budou především články. Více či méně odborné, více či méně populární. Budou nejen o zbraních a lidech kolem nich, ale stejně jako v současnosti si budeme všímat také zajímavých informačních zdrojů - časopisů, knih, internetových stránek a konferencí.
V boji o zbrojní zákon internet jednoznačně dokázal, že je médiem, které je rychlé a umí aktivizovat lidi, jež problém zajímá. Proto na G-I nebudou jen články s dlouhodobou platností, ale také stručné zprávy, které třeba zítra již nebudou mít svoji platnost, ale dnes mají cenu zlata.
Psát více článků než kolik jsme psali, už asi v současném složení redakčního týmu nezvládneme. Proto budeme občas původní články doplňovat již otištěnými, ale zásadními články autorů Střeleckého magazínu, kteří nám k tomu dali svolení. Rýsuje se podobná spolupráce se Střeleckou revue.
Je také pravděpodobné, že se objeví články několika dalších kolegů, kteří v poslední době projevili zájem o spolupráci. Kolik jich bude a zda vůbec, to ukáže čas. My doufáme, že jich bude hodně.
Uvítáme také všechny další zájemce o spolupráci. G-I má nepochybně nevyužitý potenciál pro propagaci akcí, které mají souvislost se zbraněmi. Můžeme informovat o závodech, setkáních, burzách i výstavách nebo aukcích. Podmínkou zde je pouze dodání textu, popřípadě obrázků v elektronické podobě. Takže místo pro ty, kdo chtějí, aby se o jejich činnosti vědělo, zde je. Zadarmo.

V průběhu roku 2002 se na stránkách objeví i další komerční aktivity. Stránky se musejí nějak financovat. První náznaky zde již jsou. Vznikla stránka puškaře Pavla Kupce a objevila se nenápadná rubrika Služby. V této rubrice budeme prezentovat služby a produkty, které nabízejí ti lidé, kteří se na fungování stránek nějak podílejí. Nyní zde jsou znalecké posudky, Rejstřík Střelecké revue a Střeleckého magazínu. Záhy přibude webhosting a vytváření webových stránek. V průběhu roku pak budou přibývat další aktivity. Některé budou mít souvislost se zbraněmi, některé vůbec. V každém případě mohu slíbit, že komerční aktivity nebudeme nijak vnucovat, ani přehánět.

Na závěr bych rád poděkoval vám všem, kdo Guns-Info sledujete a zvláště těm, kdo nám někdy dokonce i napíšete, zapojujete se do diskuse nebo i občas pošlete článek. Člověka potěší, když ví, že nepíše do zdi.
Taky chci poděkovat Davidu Pazderovi a Dušanu Hokůvovi kteří takřka denně věnují svůj čas, znalosti, námahu a trpělivost projektu, z něhož nemají ani korunu, jen více práce a pocit, že dělají něco pro lidi.

Takže šťastný rok 2002 všem dobrým lidem.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=161