Museé d´Armes na internetu
Datum: Sunday, 20. January 2002 @ 08:00:00 CET
Téma: Články


Muzeum zbraní v Lutychu je sice zavřené, ale na internetu je otevřeno.

Jak již jsem dříve informoval, muzeum zbraní(Museé d´Armes) v Lutychu (Liége), je momentálně v rekonstrukci a jeho expozice není přístupná.
Jak tedy nedat zájemcům o zbraně na toto muzeum zapomenout? Samozřejmě na internetu. Tak vznikla zdánlivě skromná, ale zajímavá stránka s adresou http://www.museedarmes.be/
Klikneme-li na úvodní stranu, objeví se nám místo klasických ikonek či nápisů perkusní puška, čtyřhlavňová křesadlová pistole a kulomet.
Kliknutím na kulomet se nám objeví nabídka rubriky s historií muzea, rubriky s údaji o členství ve Společnosti přátel muzea a e-mailová spojení na pracovníky muzea.
Kliknutím na křesadlovou pistoli se opět dostaneme e-mailům. Je vidět, že instituce chce s lidmi komunikovat i přesto, že je zavřeno.
Po kliknutí na perkusní pušku se dostaneme do internetového katalogu muzea. Je ve výstavbě, takže zdaleka nejsou funkční všechny kategorie. Můžeme v něm vyhledávat jednak pomocí klíčových slov a také, což je zřejmě zajímavější, hledáním v jednotlivých kategoricích zbraní a militárií, které stránky nabízejí. Obrázky zbraní zde jsou velmi pěkné, popisy stručné, ale výstižné.
Ačkoli je stránečka jednoduchá, přináší nesporně zajímavé informace. Vyplatí se ji občas navštívit.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=163