Čím nám zabili Ferdinanda?
Datum: Thursday, 03. January 2002 @ 08:00:00 CET
Téma:


Další pokus o získání reakcí našeho čtenářstva

Před krátkým časem se nám na G-I stránkách rozproudila živá, byť poněkud stereotypní debata mezi Janem Balcarem, mou maličkostí a Janem Balcarem na téma Sedm kulí v Sarajevě.

Úsměvná reakce J. Balcara na můj dotěrný dotaz "Proč byly pistole FN Browning hned po vzniku Království SHS považovány za nejžhavější kandidátky na post krátké palné zbraně armády nového soustátí?" mne ovšem inspirovala k další otázce, kterou bych se rád pokusil zapojit do hry naše nikoli nepočetné čtenářstvo.

Otázka je to věru jednoduchá, takže doufám, že nás tentokrát čeká skutečně bouřlivá reakce. (Popravdě budu povděčen, pokud se k našemu věrnému čtenáři a přispěvateli J. Balcarovi přidá třeba jen jeden další jedinec.)

Nuže: Jakou zbraní byl 28. června 1914 zastřelen v Sarajevu arcivévoda František Ferdinand d´Este, a to i s chotí? Odpověď bych prosil pokud možno co nejpřesnější, tj. o jaký šlo typ, jaké ráže a jaké bylo výrobní číslo zbraně.

Těm, kdo správně odpoví, nemohou zatím tvůrci G-I stránek nabídnout nic víc, než vřelou gratulaci. A taky hezky poděkujeme; a to už se přece počítá. Tak s chutí do toho.

Tento článek najdete na Mgr. Jan Tetřev-Informační server přátel zbraní
http://www.guns-info.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.guns-info.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=164